Oazowa majówka w górach

Młodzież formująca w ramach grupy oazowej działającej przy naszej parafii uczestniczyła 1 maja, we wspomnienie św. Józefa, Rzemieślnika, w majówkowym wyjeździe do Szklarskiej Poręby. Pan Bóg pobłogosławił pogodą i mimo chłodu nie padał deszcz. Udało nam się wejść na Szrenicę, jednak gęsta mgła nie pozwoliła na podziwianie widoków. Mimo tego cieszyliśmy się, że udało nam się osiągnąć cel i pomimo zmęczenia spowodowanego wysiłkiem wszyscy byliśmy szczęśliwi, że szczyt został zdobyty.

Nie zabrakło również akcentów duchowych w czasie naszego wyjazdu. Po przybyciu do Szklarskiej Poręby sprawowaliśmy Mszę świętą w kaplicy Domu sióstr służebniczek, w czasie której modliliśmy się za wstawiennictwem św. Józefa, Rzemieślnika, patrona ludzi pracy, o uświęcenie naszych wysiłków. W czasie wędrówki, przy schronisku na Hali Szrenickiej, odmówiliśmy także Litanię Loretańską do NMP i w ten, może nieco niezwykły sposób, zainaugurowaliśmy miesiąc poświęcony Matce Bożej.

Wszystkich chętnych do uczestnictwa w Oazie zapraszamy na spotkania formacyjne w piątki po Mszy świętej wieczornej. Na pewno nie zabraknie kolejnych ciekawych wyjazdów!