Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 16.05.2021

 1. Dziś III niedziela miesiąca. W zakrystii jest możliwość złożenia ofiary w ramach Grona Wspierających Ubogich, a przy wyjściu z kościoła odbywa się zbiórka do puszek na wsparcie naszego seminarium diecezjalnego.
 2. Przez cały maj zapraszamy na nabożeństwa majowe o godz. 17.30.
 3. We wtorek po Mszy wieczornej wspólne czytanie Dzienniczka św. Faustyny.
 4. W piątek o 15.00 Godzina Miłosierdzia z koronką do Miłosierdzia Bożego.
 5. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone tydzień temu na tacę z przeznaczeniem na prace wykonane przy kościele. Zebraliśmy 4241 zł. Dziękujemy także za ofiary od rodzin na ten cel.
 6. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w parafii św. Józefa w Żarach dzisiaj o godz. 19.00 i potrwa do 23 maja. Nauki będą głoszone codziennie o 19.00.
 7. Kandydatów do bierzmowania z klas VII zapraszamy na spotkanie formacyjne: uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w środę po Mszy wieczornej, uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w czwartek po Mszy wieczornej.
 8. W sobotę dzieci z klas III Szkoły Podstawowej nr 2 przystąpią do I Komunii świętej. Uroczystość odbędzie się o godz. 10.00 dla klasy 3a, o 12.00 dla klasy 3b. Spowiedź dla dzieci i rodziców w piątek po Mszy wieczornej.
 9. Zapraszamy do udziału w II Żarskim Marszu dla Życia i Rodziny w niedzielę 30 maja, który rozpocznie się Mszą św. o godzinie 13.00 w kościele Miłosierdzia Bożego w Żarach. Po Mszy św. przemarsz do parku miejskiego, gdzie odbędzie się piknik rodzinny.
 10. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 11. O posprzątanie kościoła w najbliższą sobotę prosimy mieszkańców ul. Zwycięzców, blok nr 21 (nowe budownictwo).
 12. Zapraszamy do sklepiku parafialnego. Można nabyć ciekawe książki, modlitewniki, dewocjonalia. Zachęcamy do lektury najnowszych wydań prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” oraz „Małego Gościa” dla dzieci.