Uroczystość Wszystkich Świętych – 01.11.2020

 1. W tym roku, na podstawie decyzji papieża Franciszka, mamy możliwość ofiarowania odpustów za naszych bliskich zmarłych przez cały listopad. Taki odpust możemy w tym czasie ofiarować w 8 wybranych przez siebie dni. Warunkiem odpustu zupełnego jest stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii świętej, modlitwa w intencjach ojca świętego oraz nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych.
 2. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych Koronką do Bożego Miłosierdzia z wypominkami codziennie o 17.30. Kartki na wypominki znajdują się przy wyjściu z kościoła. Wypisane kartki prosimy składać na tacę.
 3. Jutro Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych – tzw. Dzień Zaduszny. Msze święte w naszym kościele o 7.00, 10.00, 16.00 i 18.00.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej przez cały tydzień od godz. 17.30.
 5. W czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, na której będziemy się modlić o nowe powołania kapłańskie.
 6. Pierwszopiątkowa spowiedź dla dzieci z klas IV w piątek od godz. 16.30.
 7. Odwiedziny chorych – ks. Proboszcz w piątek, księża wikariusze w sobotę. Rozpoczęcie o 9.00.
 8. W sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja od 6.30 z racji pierwszej soboty miesiąca.
 9. Nauka przed chrztem w najbliższą sobotę o godz. 19.00.
 10. W piątek o 15.00 Godzina Miłosierdzia z koronką do Miłosierdzia Bożego. Z tyłu kościoła została wyłożona lista do zapisów na adorację na listopad. Zachęcamy do wpisywania się na listę. Msza św. w intencji Strażników Godziny Miłosierdzia zostanie odprawiona we wtorek 10 listopada o 18.00.
 11. W przyszłą niedzielę, jak czynimy w każdą II niedzielę miesiąca, będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo w dziele budowy naszego kościoła. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę będą przeznaczone na pokrycie kosztów prowadzonych prac.
 12. Za tydzień po Mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek na stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
 13. W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną wszystkie spotkania grup parafialnych zostają zawieszone. Msza św. i spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania, które miały odbyć się za tydzień o 16.00 zostają odwołane. Prosimy o zgłoszenie się do zakrystii osobę, która zamówiła na tę godzinę intencję za zmarłą Marię w 6 r. śm.
 14. O posprzątanie świątyni w najbliższą sobotę prosimy mieszkańców ul. Okrzei – numery nieparzyste od początku do numeru 45.
 15. Zapraszamy do sklepiku parafialnego. Zachęcamy również do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” oraz „Małego Gościa” dla dzieci.