V Niedziela Wielkanocna – 02.05.2021

1. Dziś po Mszach świętych w ramach ogólnopolskiej akcji „Pola nadziei” wolontariusze Hospicjum św. Brata Alberta w Żarach w zamian za datki do puszek będą rozprowadzać posadzone jesienią żonkile i ich symbole, tzw. „żonkilowe broszki”. Zachęcamy do wparcia naszego żarskiego hospicjum.
  2. Przez cały maj zapraszamy na nabożeństwa majowe o godz. 17.30.
  3. W poniedziałek 3 maja przypada uroczystość NMP Królowej Polski – głównej Patronki Polski. Zachęcamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny. Msze będą sprawowane według porządku niedzielnego.
  4. We wtorek po Mszy wieczornej wspólne czytanie Dzienniczka św. Faustyny. Przy wyjściu z kościoła do pobrania rozpiska czytania na kolejny miesiąc.
  5. W piątek o 15.00 Godzina Miłosierdzia z koronką do Miłosierdzia Bożego. Przy wyjściu z kościoła została wyłożona lista do zapisów na adorację na maj.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca.
  7. W czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, na której będziemy się modlić o nowe powołania kapłańskie.
  8. Pierwszopiątkowa spowiedź dla dzieci z klas IV w piątek od godz. 16.30.
  9. Odwiedziny chorych – ks. Proboszcz w piątek, księża wikariusze w sobotę. Rozpoczęcie o 9.00.
  10. W sobotę uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.
  11. W przyszłą niedzielę, jak czynimy w każdą II niedzielę miesiąca, będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo w dziele budowy naszego kościoła. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę będą przeznaczone na pokrycie kosztów prowadzonych prac. Prosimy także o składanie ofiar od rodzin na rzecz budowy kościoła.
  12. I Komunia święta w tym roku ze względu na ograniczenia epidemiczne odbędzie w następującym porządku:
    kl. 3a z SP2 – 22.05 o godz. 10.00,
    kl. 3b z SP2 – 22.05 o godz. 12.00,
    kl. 3a z SP5 – 29.05 o godz. 10.00,
    kl. 3b z SP5 – 29.05 o godz. 12.00.
  13. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w parafii św. Józefa w Żarach w niedzielę 16 maja o godz. 19.00 i potrwa do 23 maja. Nauki będą głoszone codziennie o 19.00.
  14. O posprzątanie kościoła w najbliższą sobotę prosimy mieszkańców ul. Zwycięzców, numery parzyste 20-30 (stare budownictwo).
  15. Zapraszamy do sklepiku parafialnego. Można nabyć ciekawe książki, modlitewniki, dewocjonalia. Zachęcamy do lektury najnowszych wydań prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” oraz „Małego Gościa” dla dzieci.