V Niedziela Wielkiego Postu – 07.04.2019

 1. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece na stół wielkanocny w cenie 15 zł. W świece można się zaopatrzyć przy wyjściu z kościoła lub w sklepiku. Dochód ze sprzedaży świec jest przeznaczony na pomoc kolejnym 5 rodzinom w Syrii w ramach Programu „Rodzina Rodzinie”.
 2. Od dziś do środy przeżywać będziemy rekolekcje w naszej parafii, które poprowadzi o. Ezechiel Lasota – bernardyn. Prosimy o modlitwę w intencji ojca rekolekcjonisty. Naszą modlitwą obejmijmy również tych, którzy daleko odeszli od Boga z prośbą, by nadchodzące święta przeżyli w łączności z Bogiem i drugim człowiekiem. Wtorek będzie dniem sakramentu pojednania. Prosimy tak ułożyć sobie czas, by móc uczestniczyć w rekolekcjach.
 3. Kandydatów do bierzmowania z klas VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum zapraszamy w piątek po Mszy świętej wieczornej na spotkanie formacyjne.
 4. W naszej diecezji trwa pierwszy, historyczny synod. Odbywały się spotkania synodalne w parafiach, trwają również prace poszczególnych komisji synodalnych, a 13 kwietnia w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu odbędzie się pierwsza sesja plenarna Synodu. Prosimy o modlitwę w intencji tego wydarzenia.
 5. W sobotę 13 kwietnia w Szprotawie odbędzie się wielkopostne czuwanie dla młodzieży. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii.
 6. W imieniu Hospicjum św. Brata Alberta składamy serdeczne podziękowania osobom, które wzięły udział w akcji „Pola nadziei”. W jej ramach w naszej parafii zebrano 1623,74 zł.
 7. W przyszłą niedzielę, jak czynimy w każdą II niedzielę miesiąca, będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo w dziele budowy naszego kościoła. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę będą przeznaczone na pokrycie kosztów prowadzonych prac.
 8. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali Niedzielę Palmową. Na wszystkich Mszach świętych poświęcenie palm, a przy wyjściu z kościoła, zbiórka do puszek na świąteczną dekorację Kościoła.
 9. W Niedzielę Palmową zapraszamy na „Rajd Palmowy” połączony z konkursem palm, do parafii św. Józefa w Żarach na godz. 12.30.
 10. Dzieci klas III i ich rodziców oraz kandydatów do bierzmowania i ich rodziców zapraszamy za tydzień na Mszę świętą o godz. 16.00. Po tej Mszy świętej spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych w salce na plebanii.
 11. O posprzątanie świątyni w najbliższą sobotę, prosimy mieszkańców z ul. Zwycięzców, numery nieparzyste od 25 do 47 (stare budownictwo).
 12. Zapraszamy do sklepiku parafialnego. Szczególnie polecamy ciekawe książki, modlitewniki, dewocjonalia oraz kartki świąteczne. Zapraszamy również do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.