V Niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2024 r.

niedziele – 17.03.2024 r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia: s. Leonia z Kiekrza oraz s. Rachela i s. Mariam z Płocka.

Nauki rekolekcyjne:

• podczas każdej niedzielnej Eucharystii
  • od poniedziałku do środy o godz. 8:00, 16:00 i 18:00.

Spowiedź we wtorek

• rozpoczęcie spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.

Droga Krzyżowa ulicami parafii

• we wtorek, o godz. 20:00.

1. Rekolekcje przeżywa również Szkoła Podstawowa nr 2 – od poniedziałku do środy- według planu podanego w szkole.
  2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
  • Drogi Krzyżowe, w każdy piątek:

–  o godz. 16:00 (dla dzieci)

– o godz. 17:30 ( dla dorosłych i młodzieży)

• Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, w każdą niedzielę Wielkiego Postu:
    – o godz. 17:00.

W czasie nabożeństw wielkopostnych (w piątek i w niedzielę) zbierane będą ofiary, na kwiaty do Bożego Grobu.

1. Dziękujemy za posprzątanie świątyni mieszkańcom ul. Białostockiej. Msza św. w ich intencji zostanie odprawiona 25 marca o godz. 18:00. O posprzątanie świątyni w najbliższą sobotę prosimy mieszkańców ul. Lubelskiej.
  2. W zakrystii możliwość złożenia dzisiaj ofiary w ramach Grona Wspierających Ubogich. Świece na stół wielkanocny w cenie 20 zł, do nabycia przy wyjściu z kościoła. Paczki świąteczne dla osób skierowanych przez MOPS będą wydawane w środę i czwartek – informacja na tablicy ogłosze
  3. Dziękujemy za ofiary złożone tydzień temu na tacę na utrzymanie kościoła. Zebrano: 7 417 zł. Dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na pokrycie kosztów ogrzewania naszej świątyni.
  4. Przed kościołem wolontariusze Hospicjum św. Brata Alberta w Żarach, prowadzą dzisiaj kwestę jako wsparcie naszego żarskiego hospicjum.
  5. Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Palmową. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie palm, a przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na świąteczną dekorację kościoła.