V Niedziela Wielkiego Postu – 21.03.2021

 1. Dziś III niedziela miesiąca. W zakrystii możliwość złożenia ofiary w ramach Grona Wspierających Ubogich, a przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na pokrycie kosztów ogrzewania świątyni.
 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Drogi Krzyżowe w piątek o godz. 16.30 i 17.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 17.00. W czasie tych nabożeństw będą zbierane ofiary z przeznaczeniem na kwiaty do Bożego Grobu.
 3. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone tydzień temu na prace wykonane przy kościele. Zebraliśmy 4073 zł. Dziękujemy także za ofiary od rodzin na ten cel.
 4. W związku z odwołaniem rekolekcji wielkopostnych, intencje Mszy świętych, które były przyjęte od poniedziałku do środy na godz. 8.00 i 16.00 będą odprawione o godz. 7.00.
 5. We wtorek po wieczornej Eucharystii wspólne czytanie Dzienniczka św. Faustyny.
 6. W piątek o 15.00 Godzina Miłosierdzia z koronką do Miłosierdzia Bożego. Przypominamy, że do spowiedzi wielkopostnej możemy przystąpić w czasie Godziny Miłosierdzia i w czasie Dróg Krzyżowych.
 7. Przy wyjściu z kościoła Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece na stół wielkanocny w cenie 15 zł.
 8. W czwartek uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia. Msze święte w naszym kościele o 7.00, 10.00, 16.00 i 18.00. Na Mszy o godz. 18.00 będzie możliwość podjęcia dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Osoby, które chcą zaangażować się w to dzieło, przynoszą ze sobą świece.
 9. Zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która wyruszy 26 marca o godz. 20.00 z kościoła NSPJ w Żarach do Żagania. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń.
 10. Uroczystością św. Józefa w piątek zainaugurowaliśmy ogłoszony przez papieża Franciszka Rok Rodziny, który potrwa do 26 czerwca 2022 r. W związku z tym zachęcamy do zaangażowania się w ochronę wartości związanych z rodziną. Można to zrobić na przykład przez pomoc w organizacji i udział w II Marszu dla Życia i Rodziny w Żarach, który odbędzie się 30 maja. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 13.00 w naszym kościele. Więcej informacji można znaleźć na stronie Marszu i na Facebooku.
 11. Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Na każdej Mszy świętej odbędzie się błogosławieństwo palm.
 12. O posprzątanie świątyni w najbliższą sobotę, prosimy mieszkańców z ul. Katowickiej.
 13. Zapraszamy do sklepiku parafialnego. Można nabyć ciekawe książki, modlitewniki, dewocjonalia, kartki świąteczne. Zachęcamy do lektury najnowszych wydań prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” oraz „Małego Gościa” dla dzieci.