V Niedziela Wielkiego Postu – 29.03.2020

1. W związku ze stanem epidemii Msze święte w naszym kościele będą odprawiane według porządku niedzielnego, jednak w liturgii nie może uczestniczyć więcej niż 5 osób. Pierwszeństwo w uczestnictwie w Eucharystii mają osoby, które zamówiły intencję na daną Mszę św. Nie będzie również nabożeństw: adoracji Najświętszego Sakramentu, Drogi krzyżowej i Gorzkich żali. Zachęcamy osoby starsze, dzieci i młodzież do pozostania w domach i skorzystania z transmisji Mszy świętych i nabożeństw w radiu lub telewizji. Przypominamy także, że kościół w ciągu dnia pozostaje otwarty, zapraszamy do nawiedzania świątyni i prywatnej modlitwy w kościele.
  2. Zapraszamy wszystkich do modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii. Kapłani i osoby konsekrowane modlą się codziennie o godz. 20.30 w kościołach w całej Polsce. Łączmy się z nimi duchowo i odmawiajmy różaniec w naszych rodzinach.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca, jednak z powodu epidemii nie będzie odwiedzin u chorych. Jeżeli chory potrzebuje wizyty kapłana z posługą, prosimy, aby zgłosić ten fakt przez najbliższą rodzinę w zakrystii lub telefonicznie.
  4. Nauki przed chrztem na czas epidemii zostają odwołane.
  5. W związku z epidemią koronawirusa rekolekcje wielkopostne w naszej parafii są odwołane. Zachęcamy parafian do skorzystania z rekolekcji transmitowanych przez telewizję. W żarskiej TV Regionalnej rekolekcje będą transmitowane w dniach od 29.03 do 01.04 o godz. 18.00, a TVP 3 Gorzów będzie transmitować rekolekcje diecezjalne od 30.03 do 01.04 o godz. 19.00.
  6. Ze spowiedzi prosimy korzystać w dni powszednie przed każdą Mszą świętą.
  7. Za tydzień w liturgii będziemy przeżywać Niedzielę Palmową, która rozpoczyna Wielki Tydzień.
  8. W związku z trwającą epidemią kancelaria parafialna będzie nieczynna. W sprawach pilnych prosimy zgłaszać się indywidualnie.
  9. Osoby, które zgłosiły chrzest dziecka na święta wielkanocne, proszone są o kontakt z ks. proboszczem.
  10. W związku z zaistniałą sytuacją epidemii i praktycznym uniemożliwieniem uczestnictwa wiernych we Mszach świętych, zwracamy się z gorącą prośbą o dokonywanie dowolnych wpłat na konto parafialne, aby parafia mogła w dalszym ciągu funkcjonować i terminowo realizować należności. Numer kont jest podany na parafialnej stronie internetowej.
  11. Zapraszamy również do lektury najnowszego wydania „Niedzieli” – do nabycia w zakrystii.