VI Niedziela Zwykła – 11.02.2024 r.

niedziela – 11.02.2024 r.

1. Dzisiaj Światowy Dzień Chorego. Po wszystkich Mszach św. zbiórka do puszek na potrzeby hospicjów.
  2. W tym tygodniu:
  • w środę – nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18:00
  • w czwartek – adoracja Najśw. Sakramentu od g. 17:00.
  • w piątek – Godzina Miłosierdzia wraz z koronką o godz. 15:00. Msza św.
    w intencji Strażników Godziny Miłosierdzia we wtorek o godz. 18:00.
  1. W Środę Popielec, rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz.: 7:00, 10:00, 16:00 i 18:00. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Dom Księży Emerytów.
  2. Środa Popielcowa jest dniem pokuty, dlatego zachowujemy post ścisły (obowiązuje od 18 – do 60 lat) oraz post jakościowy – czyli bezmięsny (obowiązuje od 14-go roku życia).
  3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
  • Drogi Krzyżowe, w każdy piątek:

–  o godz. 16:00 (dla dzieci)

– o godz. 17:30 ( dla dorosłych i młodzieży)

• Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, w każdą niedzielę Wielkiego Postu:
    – o godz. 17:00.

W czasie nabożeństw wielkopostnych (w piątek i w niedzielę) zbierane będą ofiary, z przeznaczeniem na kwiaty do Bożego Grobu.

1. Dziękujemy za posprzątanie świątyni mieszkańcom ul. Szarych Szeregów nr 41 i 45. Msza św. w intencji sprzątających nasz kościół będzie odprawiona 15 lutego o godz. 18.00. W najbliższą sobotę prosimy mieszkańców ul. Szarych Szeregów nr 47 – 57.
  2. Zapraszamy do sklepiku parafialnego. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i „Małego Gościa” dla dzieci.
  3. Za tydzień III niedziela miesiąca i możliwość złożenia ofiary w ramach Grona Wspierających Ubogich, które prowadzi nasz Parafialny Zespół Caritas, a po wszystkich Mszach św. zbiórka do puszek na pokrycie kosztów ogrzewania naszej świątyni.
  4. Miejska Biblioteka Publiczna w Żarach przy ul. Wrocławskiej, zaprasza na spotkanie z ks. Witoldem Lesnerem, autorem książki „Moje kubańskie lata 2014-2022”. Spotkanie w piątek 16 lutego o godz. 17:00. Po spotkaniu będzie można kupić książkę z autografem. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wsparcie chrześcijan na Kubie.
  5. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej zmarłych:

+ Zbigniew Myśków