VI Niedziela zwykła – 14.02.2021

 1. Dziś po każdej Mszy zbiórka do puszek na wsparcie hospicjów naszej diecezji.
 2. Dziś o 16.00 Msza święta z poświęceniem książeczek do nabożeństwa dla uczniów klas III ze Szkoły Podstawowej nr 2.
 3. We wtorek po wieczornej Eucharystii wspólne czytanie Dzienniczka św. Faustyny.
 4. Kandydatów do bierzmowania z klas VIII zapraszamy na nabożeństwo i spotkanie formacyjne: uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 we wtorek na godz. 17.00, uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w czwartek po Mszy świętej wieczornej.
 5. W najbliższą środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu obrzędem posypania głów popiołem na Mszach św. o godz. 7.00, 10.00, 15.00, 16.00, 17.00 i 18.00. Na Mszy o 18.00 biskup diecezjalny Tadeusz Lityński dokona poświęcenia nowo wykonanych stacji Drogi Krzyżowej.
 6. W Środę Popielcową osoby w wieku od 18 do 60 lat zobowiązane są do zachowania postu, więc mogą spożyć jeden posiłek do syta oraz dwa posiłki lekkie, natomiast wszystkich, którzy ukończyli 14 lat obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. W Środę Popielcową, przy wyjściu z kościoła, zbiórka do puszek na Dom Księży Emerytów.
 8. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Drogi Krzyżowe będą odprawiane w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 16.30 i 17.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o 17.00. W piątek w czasie Dróg Krzyżowych oraz w niedzielę podczas Gorzkich Żali będą zbierane ofiary z przeznaczeniem na kwiaty do Bożego Grobu.
 9. W piątek o 15.00 Godzina Miłosierdzia z koronką do Miłosierdzia Bożego.
 10. Za tydzień przypada III niedziela miesiąca. W zakrystii będzie możliwość złożenia ofiary w ramach Grona Wspierających Ubogich, a przy wyjściu z kościoła będzie zbiórka do puszek na pokrycie kosztów ogrzewania świątyni.
 11. Kurs przedmałżeński w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarach rozpocznie się w niedzielę 21 lutego. Spotkania codziennie do soboty o godz. 19.00.
 12. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę mieszkańcom ul. Białostockiej nr 2, 6, 8, 10. Msza święta w intencji sprzątających i ofiarodawców zostanie odprawiona 15 kwietnia o godz. 18.00. O posprzątanie świątyni w najbliższą sobotę, prosimy mieszkańców z ul. Lubelskiej.
 13. Zapraszamy do sklepiku parafialnego. Można nabyć ciekawe książki, modlitewniki, dewocjonalia. Zapraszamy również do lektury najnowszych wydań prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” oraz „Małego Gościa” dla dzieci.