VII Niedziela Zwykła – 19.02.2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

niedziela – 19.02.2023 r.

 

 

 1. Dzisiaj III niedziela miesiąca i możliwość złożenia w zakrystii ofiary w ramach Grona Wspierających Ubogich, które prowadzi nasz Parafialny Zespół Caritas. Po wszystkich Mszach św. zbiórka do puszek na pokrycie kosztów ogrzewania naszej świątyni.
 2. Dziękujemy za ofiary złożone tydzień temu na tacę, na utrzymanie i prowadzone prace w kościele. Zebraliśmy 7220 zł. Bóg zapłać.
 3. W tym tygodniu:
 • we wtorek – Msza św. w intencji Strażników Godziny Miłosierdzia zapisanych na luty.  Po Mszy św. wspólne czytanie Dzienniczka siostry Faustyny.
 • w czwartek – Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00.
 • w piątek – Godzina Miłosierdzia wraz z koronką o godz. 15:00. W czasie Godziny Miłosierdzia będziemy modlić się w intencji pokoju na Ukrainie.
 • w sobotę – nabożeństwo medjugorskie do Królowej Pokoju. Adoracja Najśw. Sakramentu i różaniec w intencji pokoju o g. 17:00.

 

 1. W Środę Popielec, rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz.: 7:00, 10:00, 16:00 i 18:00. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Dom Księży Emerytów.
 2. Środa Popielcowa jest dniem pokuty, dlatego zachowujemy post ścisły (obowiązuje od 18 – do 60 lat) oraz post jakościowy – czyli bezmięsny (obowiązuje od 14-go roku życia).
 3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
 • Drogi Krzyżowe, w każdy piątek:

–  o godz. 16:00 (dla dzieci)

– o godz. 17:30 ( dla dorosłych i młodzieży)

 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, w każdą niedzielę Wielkiego Postu:
  – o godz. 17:00.

W czasie nabożeństw wielkopostnych (w piątek i w niedzielę) zbierane będą ofiary,
z przeznaczeniem na kwiaty do Bożego Grobu.

 

 1. Poświęcenie książeczek dla dzieci przygotowujących się do I Komunii w najbliższy piątek podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 16:00.
 2. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła mieszkańcom Kasprzaka blok nr od 1- do 5 . O posprzątanie świątyni w najbliższą sobotę, prosimy mieszkańców   ul.Kasprzaka blok nr 7, 9 oraz domki jednorodzinne.
 3. Zapraszamy do sklepiku parafialnego. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i „Małego Gościa” dla dzieci.
 4. Parafia św. Józefa zaprasza na nabożeństwo do św. Rity we wtorek, o godz. 17:00.