VII Niedziela zwykła – 24.02.2019

1. Jak słyszeliśmy w liście naszego biskupa, w czwartek 7 marca odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Kalisza po kopię cudownego obrazu św. Józefa, która będzie peregrynować po naszej diecezji. Z naszego dekanatu organizowany jest wyjazd autokarowy do Kalisza. Koszt wyjazdu 50 zł. Zgłoszenia przyjmuje p. Bogumił Czajka (tel. 512 805 113 – ze względu na pracę prosimy dzwonić w godzinach popołudniowych). Do udziału zapraszamy nie tylko mężczyzn, ale także kobiety. Informacje znajdują się także na tablicy ogłoszeń.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca.
  3. Odwiedziny chorych – ks. Proboszcz w piątek, księża wikariusze w sobotę. Rozpoczęcie o 9.00.
  4. W sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja od 6.30 z racji I soboty miesiąca.
  5. W najbliższą sobotę nauka przed chrztem po Mszy świętej wieczornej, czyli o godz. 19.00.
  6. Zmiana tajemnic Żywego Różańca za tydzień na Mszy św. o 8.30.
  7. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej odbędzie się zbiórka do puszek na wsparcie naszego diecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu.
  8. Zachęcamy do wsparcia naszego Hospicjum św. Brata Alberta przez przekazanie 1% podatku. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń.
  9. Hospicjum im. Św. Brata Alberta zaprasza osoby przeżywające żałobę po stracie najbliższych do skorzystania z organizowanych spotkań grupy wsparcia. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.
  10. O posprzątanie świątyni w najbliższą sobotę, prosimy mieszkańców z ul. Katowickiej.
  11. Zapraszamy do sklepiku parafialnego. Szczególnie polecamy ciekawe książki, modlitewniki, dewocjonalia. Zapraszamy również do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.