VIII Niedziela zwykła – 03.03.2019

 1. Zapraszamy do udziału w Diecezjalnej Pielgrzymce Mężczyzn do Kalisza. Z naszego dekanatu organizowany jest wyjazd autokarowy. Koszt wyjazdu 50 zł. Szczegółowe informacje znajdują się na tablicy ogłoszeń.
 2. Dziś po każdej Mszy świętej zbiórka do puszek na wsparcie naszego diecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu.
 3. W najbliższą środę rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu obrzędem posypania głów popiołem na Mszach św. o godz. 7.00, 10.00, 16.00, 18.00. Tego dnia obowiązuje wszystkich od 18 do 60 roku życia post ścisły, a więc ilościowe i jakościowe spożywanie pokarmów oraz abstynencja.
 4. W Środę Popielcową, przy wyjściu z Kościoła, zbiórka do puszek na Dom Księży Emerytów.
 5. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Drogi Krzyżowe będą odprawiane w każdy piątek Wielkiego Postu: dla dzieci o godz. 16.45; dla dorosłych o 17.30; dla młodzieży po Mszy św. wieczornej o 18.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o 17.00. W piątek w czasie Dróg Krzyżowych oraz w niedzielę podczas Gorzkich Żali będą zbierane ofiary z przeznaczeniem na kwiaty do Bożego Grobu.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy świętej wieczornej spotkanie katechetów i grupy Przyjaciół Paradyża.
 7. Pierwszy piątek Wielkiego Postu będzie przeżywany w Kościele w Polsce jako dzień postu oraz modlitwy wynagradzającej za grzech wykorzystywania seksualnego dzieci i młodzieży przez niektórych duchownych. W tej intencji będziemy modlić się w czasie nabożeństw Drogi Krzyżowej. Prosimy o włączenie tej intencji do swojej indywidualnej modlitwy.
 8. W piątek przypada Dzień Kobiet. Na Mszy św. tego dnia będziemy modlić się szczególnie za wszystkie kobiety.
 9. W przyszłą niedzielę, jak czynimy w każdą II niedzielę miesiąca, będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo w dziele budowy naszego kościoła. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę będą przeznaczone na pokrycie kosztów prowadzonych prac.
 10. Dzieci klas III i ich rodziców oraz kandydatów do bierzmowania i ich rodziców zapraszamy za tydzień na Mszę świętą o godz. 16.00.
 11. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę mieszkańcom ul. Katowickiej. Msza święta w intencji sprzątających i ofiarodawców zostanie odprawiona 11 marca o 18.00. O posprzątanie świątyni w najbliższą sobotę, prosimy mieszkańców z ul. Zwycięzców, blok nr 20 A, B, C i nr 22 A, B, C (nowe budownictwo).
 12. Zapraszamy do sklepiku parafialnego. Szczególnie polecamy ciekawe książki, modlitewniki, dewocjonalia. Zapraszamy również do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.