Wniebowstąpienie Pańskie – 02.06.2019

 1. Dziś po każdej Mszy przy wyjściu z kościoła odbywa się zbiórka do puszek na wsparcie Centrum Opatrzności Bożej.
 2. Przy wyjściu z kościoła wolontariusze rozprowadzają gazetki dot. pierwszego żarskiego Marszu dla Życia i Rodziny, który odbędzie się za tydzień, 9 czerwca. Rozpocznie się o godz. 14.00 przy kościele NSPJ. Następnie przejdzie ulicami naszego miasta do kościoła NSPJ. Marsz zakończy się Mszą św. w intencji rodzin.
 3. Kurs przedmałżeński w parafii św. Józefa rozpocznie się dzisiaj Mszą św. o godz. 18.00.
 4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych. W dni powszednie będą one sprawowane po Mszy wieczornej, w niedziele i święta o 17.30.
 5. We wtorek młodzieży naszej parafii zostanie udzielony sakrament bierzmowania. Uroczystość ta odbędzie się na Mszy odprawionej o godz. 17.00. W związku z tym nabożeństwo czerwcowe będzie odprawione o 16.30. W tym dniu nie będzie Mszy o 18.00.
 6. Za tydzień przy wyjściu z kościoła odbędzie się zbiórka na wsparcie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i innych uczelni katolickich.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca.
 8. W czwartek po Mszy świętej wieczornej spotkanie katechetów i grupy Przyjaciół Paradyża.
 9. Odwiedziny chorych – ks. Proboszcz w piątek, księża wikariusze w sobotę. Rozpoczęcie o 9.00.
 10. W sobotę kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 11. W przyszłą niedzielę, jak czynimy w każdą II niedzielę miesiąca, będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo w dziele budowy naszego kościoła. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę będą przeznaczone na pokrycie kosztów prowadzonych prac.
 12. Został zakończony kolejny etap prac związanych z budową naszego kościoła. Wykonano podejście do kościoła wraz z parkingiem od ul. Okrzei. Parking jest własnością parafii, dlatego gorąco prosimy, aby w tym czasie, gdy w kościele są odprawiane Msze święte i nabożeństwa z parkingu korzystały tylko osoby uczestniczące w liturgii.
 13. W niedzielę 16 czerwca odbędą się uroczystości odpustowe w Sanktuarium Matki Bożej w Rokitnie. Organizowany jest wyjazd autokarowy z naszego dekanatu. Wyjazd spod kościoła o godz. 7.45. Koszt wyjazdu wynosi 30 zł. Zapisy w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.
 14. Młodzież naszej parafii, szczególnie tych, którzy przyjmą w tym roku sakrament bierzmowania, zapraszamy do udziału w Diecezjalnych Dniach Młodzieży, które odbędą się w sobotę 15 czerwca w Rokitnie. Koszt udziału to 30 zł. Zapisy w zakrystii.
 15. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę mieszkańcom ul. Baczyńskiego – numery parzyste. Msza święta w intencji sprzątających i ofiarodawców zostanie odprawiona 19 czerwca o 18.00. O posprzątanie świątyni w najbliższą sobotę, prosimy mieszkańców ul. Baczyńskiego (numery nieparzyste) i ul. Głogowskiej.
 16. Zapraszamy do sklepiku parafialnego. Szczególnie polecamy ciekawe książki, modlitewniki, dewocjonalia. Zapraszamy również do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.