X Niedziela zwykła – 06.06.2021

  1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim organizatorom i uczestnikom II Żarskiego Marszu dla Życia i Rodziny. Dziękujemy także za przygotowanie i uczestnictwo w procesji w uroczystość Bożego Ciała.
  2. Zapraszamy do uczestnictwa w tradycyjnej oktawie Bożego Ciała. Po nabożeństwie czerwcowym o 17.30 przejdziemy z procesją wokół naszego kościoła. W czwartek na zakończenie oktawy błogosławieństwo ziół i kwiatów.
  3. We wtorek o 18.00 Msza w intencji Strażników Godziny Miłosierdzia. Po Eucharystii wspólne czytanie Dzienniczka św. Faustyny.
  4. Kandydatów do bierzmowania z klas VII zapraszamy na spotkanie formacyjne: uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w czwartek po Mszy wieczornej, uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w piątek po Mszy wieczornej.
  5. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze święte o 7.00 i 18.00. W tym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. W piątek o 15.00 Godzina Miłosierdzia z koronką do Miłosierdzia Bożego.
  7. W przyszłą niedzielę, jak czynimy w każdą II niedzielę miesiąca, będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo w dziele budowy naszego kościoła. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę będą przeznaczone na pokrycie kosztów prowadzonych prac. Przy wyjściu z kościoła odbędzie się zbiórka do puszek na wsparcie KUL-u i innych uczelni katolickich.
  8. Msza św. w intencji ks. Piotra z okazji jego zbliżających się imienin z możliwością złożenia życzeń odbędzie się w przyszły wtorek 15.06 o godz. 18.00. Wtedy też zostaną odprawione intencje zamówione w intencji ks. Piotra przez Parafialny Zespół Caritas i Róże Żywego Różańca.
  9. Dziękujemy na posprzątanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę mieszkańcom ul. Zwycięzców 23. Msza w intencji sprzątających i ofiarodawców zostanie odprawiona we wtorek 8 czerwca o 7.00. O posprzątanie świątyni w najbliższą sobotę, prosimy mieszkańców ul. Częstochowskiej.
  10. Zapraszamy do sklepiku parafialnego. Można nabyć ciekawe książki, modlitewniki, dewocjonalia. Zachęcamy do lektury najnowszych wydań prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” oraz „Małego Gościa” dla dzieci.