XI Niedziela zwykła – 14.06.2020

1. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na wsparcie KUL i innych uczelni katolickich.
  2. Przeżywamy tradycyjną oktawę Bożego Ciała, nabożeństwa czerwcowe do czwartku będą odprawiane po Mszy wieczornej – najpierw modlitwa różańcowa o ustanie epidemii i o oddalenie suszy, a następnie procesja wokół kościoła ze śpiewem litanii do NSPJ.
  3. We wtorek przypada 8. rocznica święceń biskupich Księdza Biskupa Tadeusza Lityńskiego. Pamiętajmy w modlitwie o Pasterzu naszej diecezji.
  4. W czwartek uroczystość NMP z Rokitna – głównej Patronki naszej diecezji.
  5. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odpust w parafii NSPJ w Żarach połączony z obchodami 40. rocznicy istnienia parafii o godz. 18.00. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. Za tydzień przypada III niedziela miesiąca. W zakrystii będzie możliwość złożenia ofiary w ramach Grona Wspierających Ubogich.
  7. Dzieci klas III i ich rodziców zapraszamy za tydzień na Mszę świętą o godz. 16.00.
  8. O posprzątanie świątyni w najbliższą sobotę, prosimy mieszkańców ul. Głogowskiej oraz ul. Męczenników Oświęcimskich – numery parzyste 2-12.
  9. Zapraszamy do lektury najnowszych wydań prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. Gazety do nabycia w sklepiku lub w zakrystii.