XII Niedziela zwykła – 23.06.2019

 1. Dziś po każdej Mszy św. Parafialny Zespół Caritas przeprowadzi zbiórkę do puszek, z której dochód będzie przeznaczony na letni wypoczynek dzieci i młodzieży naszej parafii.
 2. Także dziś po błogosławieństwie kończącym każdą Mszę św. we wszystkich kościołach, kaplicach i ośrodkach duszpasterskich zostanie odśpiewana suplikacja: Święty Boże, Święty Mocny… Będzie to formą ekspiacji za świętokradztwa popełnione ostatnio w naszym kraju, za akty profanacji miejsc i przedmiotów świętych oraz za przejawy agresji wobec duchownych.
 3. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy przygotowali ołtarze, nieśli chorągwie, baldachim i wzięli udział w procesji Bożego Ciała.
 4. Zapraszamy do uczestnictwa w tradycyjnej Oktawie Bożego Ciała. Do czwartku włącznie po Mszy świętej wieczornej odbywać się będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła.
 5. Za tydzień po każdej Mszy św. będzie zbiórka do puszek z której dochód będzie przeznaczony na odbudowę kościoła w Lutolu Suchym.
 6. Rozpoczął się czas wakacyjny. Przypominamy wszystkim parafianom, zwłaszcza dzieciom i młodzieży, o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej i świątecznej mimo wakacyjnego wypoczynku. Dziękujemy Panu Bogu za wszystko, co nam dał i prośmy o Jego opiekę wszędzie tam, gdzie wypoczywamy, wyjeżdżamy, dając w ten sposób świadectwo naszej wiary.
 7. Zapraszamy do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce z Żar na Jasną Górę w terminie 30.06-12.07 lub w pierwszym jej etapie, który zakończy się 2 lipca w sanktuarium Matki Bożej w Otyniu. Zainteresowanych zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się dziś o godz. 19.00 w salce przy kościele św. Józefa.
 8. Jutro przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, w piątek Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte w te dni o godz. 7.00 i 18.00. Są to także dni odpustów parafialnych odpowiednio w Złotniku, w parafii NSPJ w Żarach i w Sieniawie Żarskiej. Zapraszamy na Msze święte odpustowe w Złotniku w poniedziałek o 17.00, w kościele NSPJ w piątek o 18.00, w Sieniawie w przyszłą niedzielę, 30 czerwca, o godz. 12.00. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 9. Przez całe wakacje kancelaria parafialna będzie czynna tylko w soboty w godz. 10.00-11.00.
 10. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę mieszkańcom ul. Męczenników Oświęcimskich 14-24 (numery parzyste). O posprzątanie świątyni w najbliższą sobotę, prosimy mieszkańców ul. Męczenników Oświęcimskich 26-36 (numery parzyste) i z domków jednorodzinnych.
 11. Zapraszamy do sklepiku parafialnego. Szczególnie polecamy ciekawe książki, modlitewniki, dewocjonalia. Zapraszamy również do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.