XIII Niedziela zwykła – 28.06.2020

1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych połączonych z modlitwą różańcową o ustanie epidemii do wtorku włącznie o 17.30.
  2. Rozpoczęliśmy wakacje. Przypominamy wszystkim parafianom, zwłaszcza dzieciom i młodzieży, o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej i świątecznej mimo wakacyjnego wypoczynku.
  3. W okresie wakacyjnym, a więc do końca sierpnia, w naszym kościele nie będzie Mszy św. o godz. 13.00, a kancelaria parafialna będzie czynna tylko w sobotę w godz. 10:00 – 11:00.
  4. W poniedziałek uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Jest to dzień imienin ks. Piotra. Prosimy o modlitwę w jego intencji. Msza święta o błogosławieństwo dla ks. Piotra będzie odprawiona o godz. 18.00. W tym dniu zbieramy ofiarę na tzw. „świętopietrze”, czyli na działalność misyjną papieża.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej przez cały tydzień od godz. 17.30.
  6. Z powodu epidemii w tym miesiącu nie będzie odwiedzin u chorych.
  7. W sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja od 6.30 z racji pierwszej soboty miesiąca.
  8. Nauka przed chrztem w najbliższą sobotę o godz. 19.00.
  9. Zmiana tajemnic Żywego Różańca za tydzień na Mszy św. o 8.30.
  10. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele. Osoby, które ze względu na stan zdrowia nie mogą nosić maseczki, powinny zachowywać dystans społeczny.
  11. Muzeum Pogranicza zaprasza do kościoła NSPJ w sobotę 4 lipca o godz. 15.30 na koncert „Z muzyką organową przez epoki” w wykonaniu Arkadiusza Puławskiego. Po koncercie oprowadzanie po parku z przewodnikiem.
  12. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę mieszkańcom ul. Męczenników Oświęcimskich – numery parzyste 14-24. Msza święta za sprzątających i ofiarodawców zostanie odprawiona 14 lipca o 18.00. O posprzątanie świątyni w najbliższą sobotę, prosimy mieszkańców ul. Męczenników Oświęcimskich – numery parzyste 26-36 i z domków jednorodzinnych.
  13. Zapraszamy do sklepiku parafialnego. Szczególnie polecamy ciekawe książki, modlitewniki, dewocjonalia. Zapraszamy również do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.