XIII Niedziela zwykła – 30.06.2019

1. Dziś po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek, z której dochód będzie przeznaczony na odbudowę kościoła w Lutolu Suchym.
  2. Dzieci z naszej parafii przebywają na wypoczynku nad morzem. Otoczmy je naszą modlitwą. Dziękujemy wszystkim parafianom za złożone ofiary jako wsparcie dla tych dzieci. Zebrano 1276 zł.
  3. Trwają wakacje. Przypominamy wszystkim parafianom, zwłaszcza dzieciom i młodzieży, o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej i świątecznej mimo wakacyjnego wypoczynku.
  4. W okresie wakacyjnym, a więc do końca sierpnia, w naszym kościele nie będzie Mszy św. o godz. 13.00, a kancelaria parafialna będzie czynna tylko w sobotę w godz. 10:00 – 11:00.
  5. Dzisiaj wyrusza z Żar Piesza Pielgrzymka do Częstochowy. Wspierajmy pielgrzymów naszymi modlitwami. Istnieje możliwość pojechania autokarem do Częstochowy na powitanie pielgrzymów. Wyjazd 11 lipca, o godz. 22.00 sprzed kościoła św. Józefa, powrót w nocy z 12 na 13 lipca. Koszt 90 zł. Zapisy w parafii św. Józefa w Żarach.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej przez cały tydzień od godz. 17.30.
  7. Odwiedziny chorych – ks. Proboszcz w piątek, księża wikariusze w sobotę. Rozpoczęcie o 9.00.
  8. W sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja od 6.30 z racji pierwszej soboty miesiąca.
  9. Nauka przed chrztem w najbliższą sobotę po Mszy świętej wieczornej, czyli o godz. 19.00.
  10. Zmiana tajemnic Żywego Różańca za tydzień na Mszy św. o 8.30.
  11. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę mieszkańcom ul. Męczenników Oświęcimskich 28, 34, 36. Msza święta w intencji sprzątających i ofiarodawców zostanie odprawiona 4 lipca o godz. 7.00. Natomiast Msza święta z ubierających ołtarz na Boże Ciało z ul. Męczenników Oświęcimskich zostanie odprawiona 11 lipca o godz. 18.00. O posprzątanie świątyni w najbliższą sobotę, prosimy mieszkańców ul. Męczenników Oświęcimskich nr 1 i 3.
  12. Zapraszamy do sklepiku parafialnego. Szczególnie polecamy ciekawe książki, modlitewniki, dewocjonalia. Zapraszamy również do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.