XIX Niedziela zwykła – 08.08.2021

  1. Dziś po każdej Mszy świętej zbiórka do puszek na wsparcie KUL-u i innych uczelni katolickich.
  2. W piątek o 15.00 Godzina Miłosierdzia z koronką do Miłosierdzia Bożego. W związku z tym, że jest to także 13 dzień miesiąca, po koronce odbędzie się nabożeństwo fatimskie z różańcem, modlitwami, a na zakończenie przejdziemy wokół kościoła z figurą Matki Bożej.
  3. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Na każdej Mszy świętej odbędzie się błogosławieństwo ziół i kwiatów. Będzie to także trzecia niedziela miesiąca, więc w zakrystii będzie można złożyć ofiary w ramach Grona Wspierających Ubogich.
  4. Decyzją biskupa diecezjalnego ks. Andrzej Pytlik z dniem 25 sierpnia zostaje przeniesiony do posługi w parafii pw. św. Mikołaja w Głogowie. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wysiłek duszpasterski i podejmowane prace w naszej wspólnocie parafialnej. Msza św. w intencji ks. Andrzeja i pożegnanie odbędzie się za tydzień, 15 sierpnia, o godz. 18.00.
  5. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę mieszkańcom ul. Męczenników Oświęcimskich nr 5 i 7. O posprzątanie świątyni w najbliższą sobotę, prosimy mieszkańców ul. Męczenników Oświęcimskich – blok nr 11.
  6. Zapraszamy do sklepiku parafialnego. Można nabyć ciekawe książki, modlitewniki, dewocjonalia. Zachęcamy do lektury najnowszych wydań prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” oraz „Małego Gościa” dla dzieci.