XIX Niedziela zwykła – 09.08.2020

  1. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła będą zbierane ofiary do puszek na wsparcie KUL-u i innych uczelni katolickich.
  2. W sobotę 15 sierpnia obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto nakazane – mamy obowiązek uczestniczenia w Eucharystii w tym dniu. W naszym kościele Msze będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy błogosławieństwo ziół i kwiatów.
  3. W dniach 15-16 sierpnia w parafii Wniebowzięcia NMP w Żarach, w ramach uroczystości odpustowych, odbędzie się nawiedzenie figury św. Michała Archanioła z Groty Objawień na Gargano. Szczegółowy program nawiedzenia w gablocie, na Facebooku i stronie internetowej parafii Wniebowzięcia NMP.
  4. Za tydzień III niedziela miesiąca – w zakrystii będzie możliwość złożenia ofiary w ramach Groma Wspierającego Ubogich.
  5. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę mieszkańcom ul. Męczenników Oświęcimskich nr 15. Msza święta za sprzątających i ofiarodawców zostanie odprawiona 13 sierpnia o 7.00. O posprzątanie świątyni w najbliższą sobotę prosimy mieszkańców ul. Męczenników Oświęcimskich nr 17.
  6. Zapraszamy do sklepiku parafialnego. Szczególnie polecamy ciekawe książki, modlitewniki, dewocjonalia. Zapraszamy również do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.