XXIX Niedziela Zwykła – 16.10.2022 r.

Niedziela – 16.10.2022 r.

1. Przeżywamy XXII Dzień Papieski. Po wszystkich Mszach św. zbiórka do puszek na Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną młodzież z ubogich rodzin.
  2. Dziękujemy za ofiary złożone tydzień temu na tacę z przeznaczeniem na naszą świątynię. Zebrano 6665 zł. Dziękujemy za złożone ofiary od rodzin na ten cel.
  3. Dzisiaj III niedziela miesiąca – i możliwość złożenia w zakrystii ofiary w ramach Grona Wspierających Ubogich, które prowadzi nasz parafialny Zespół Caritas.
  4. Trwa miesiąc październik. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych:
  • dla dorosłych i młodzieży do bierzmowania: codziennie o godz. 17:30.
  • dla dzieci: we wtorek i czwartek, o godz. 16:30.
  1. W tym tygodniu :
  • we wtorek – wspólne czytanie Dzienniczka siostry Faustyny po wieczornej Mszy św.
  • w środę – Msza św. wieczorna w intencji Strażników Godziny Miłosierdzia pełniących dyżur w październiku
  • w czwartek – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00.
  • w piątek – Godzina Miłosierdzia wraz z koronką o godz. 15:00.
  1. Zapraszamy na Akatyst ku czci Matki Bożej – w piątek, o godz. 19:00. To starodawna, śpiewana modlitwa kościołów wschodnich, nazywana Hymnem ku czci Bogurodzicy. Odprawia się ją przed obrazem Matki Bożej, w blasku świec.
  2. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w czwartek i sobotę (we wtorek kancelaria nieczynna).
  3. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i coroczna modlitwa za zmarłych. Kartki na Wypominki zostały wyłożone z tyłu kościoła. Każda kartka posiada wypisane daty, w które będziemy modlić się za wymienionych zmarłych. Wypisane kartki wraz z dobrowolną ofiarą, prosimy składać na tacę.
  4. O posprzątanie świątyni w najbliższą sobotę prosimy mieszkańców ul. Rataja i Broniewskiego.
  5. W sklepiku parafialnym do kupienia prasa katolicka: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Mały Gość” dla dzieci. Dostępne też są różańce, książeczki pierwszokomunijne, medaliki oraz kalendarze na przyszły rok.
  6. W przyszłą niedzielę rozpocznie się Tydzień Misyjny. Zbiórka do puszek na działalność misjonarzy.