XVII Niedziela zwykła – 25.07.2021

 1. Obchodzimy dzisiaj w Kościele, ogłoszony przez papieża Franciszka, I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, zapraszając nas do podjęcia refleksji na temat znaczenia i wartości wieku podeszłego. Osoby starsze mogą uzyskać dzisiaj odpust zupełny uczestnicząc w jednej z Mszy św. odprawianych z okazji tego Światowego Dnia. Udziela się także odpustu tym wszystkim, którzy w tym Światowym Dniu wykonają „uczynek miłosierdzia”, odwiedzając samotną osobę starszą.
 2. Również dzisiaj przypada tradycyjne wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Poświęcenie nowych pojazdów po Mszy świętej o godz. 11.30.
  Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na wsparcie poszkodowanych
  w nawałnicach, w Polsce i Europie.
 3. Jeszcze dzisiaj adoracja Najśw. Sakramentu i nabożeństwo medjugorskie do Królowej Pokoju, o godz. 17.00.
 4. Jutro przypada wspomnienie Świętych Joachima i Anny, Rodziców Maryi (dziadków Jezusa)
 5. W piątek Godzina Miłosierdzia, z koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
 6. Piotr odwiedzi swoich chorych z posługą sakramentalną w przyszłą sobotę (31 lipca). Rozpoczęcie od godziny 8.00.
 7. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 8.30.
 8. W okresie wakacyjnym, w naszym kościele, w niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 13.00, a kancelaria parafialna czynna tylko w sobotę w godz. 10.00 – 11.00. Okazja do spowiedzi św. w dni powszednie, pół godziny przed Mszą św.
 9. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę mieszkańcom ul. Męczenników Oświęcimskich – bloki nr 3. O posprzątanie świątyni w najbliższą sobotę, prosimy mieszkańców ul. Męczenników Oświęcimskich – blok nr 9.
 10. Zapraszamy do sklepiku parafialnego. Zachęcamy do lektury najnowszych wydań prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” oraz „Małego Gościa” dla dzieci.