XVIII Niedziela zwykła – 02.08.2020

  1. W czwartek 6 sierpnia przypada święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00 i 18.00.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. przez cały tydzień pół godziny przed Mszą św.
  3. Ze względu na panującą pandemię nie będzie odwiedzin chorych.
  4. Prosimy wszystkich parafian o przestrzeganie zaleceń związanych z restrykcjami wprowadzonymi w czasie pandemii. Każdy uczestnik Mszy św. powinien mieć założoną maseczkę zakrywającą usta i nos. Jeśli komuś stan zdrowia na to nie pozwala, powinien posiadać przyłbicę. Zalecamy, aby Komunię św. przyjmować na rękę. Jeżeli są osoby, które mimo wszystko pragną przyjąć Komunię św. w tradycyjny sposób, czyli do ust – prosimy, aby uczyniły to na końcu. Przestrzeganie tych zaleceń jest jednocześnie przestrzeganiem przykazania miłości siebie i bliźniego.
  5. Za tydzień druga niedziela miesiąca. Niedziela naszej odpowiedzialności duchowej i materialnej za dzieło budowy kościoła. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na pokrycie kosztów wykonywanych prac. Apelujemy o ofiarność, ponieważ w przyszłym tygodniu, rozpoczniemy prace związane z wykonaniem wejścia do kościoła od strony ul. Lubelskiej. Będą tam wykonane chodnik prowadzący do kościoła oraz miejsca parkingowe. Prosimy o składanie ofiar od rodzin na ten cel.
  6. Za tydzień przy wyjściu z kościoła, będą zbierane ofiary do puszki na wsparcie KUL-u i innych uczelni katolickich.
  7. Składamy serdeczne podziękowanie dla jednego pana za posprzątanie kościoła. O posprzątanie świątyni w najbliższą sobotę, prosimy mieszkańców ul. Męczenników Oświęcimskich nr 15.
  8. Zapraszamy do sklepiku parafialnego. Szczególnie polecamy ciekawe książki, modlitewniki, dewocjonalia. Zapraszamy również do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.