XVIII Niedziela Zwykła – 31.07.2022 r.

Niedziela – 31.07.2022 r.

1. Od poniedziałku rozpoczynamy miesiąc sierpień, miesiąc abstynencji, zwracający uwagę na problem alkoholowy dotykający tak wielu ludzi. Przez naszą osobistą abstynencję i modlitwę otoczmy troską tych, którzy podejmują wysiłek w zwalczeniu nałogu.
  2. W tym tygodniu:
  • we wtorek – odpust Porcjunkuli /nawiedzenie kościoła, Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca św./
  • w czwartek – I czwartek miesiąca – modlitwa o nowe powołania oraz za powołanych z naszej parafii – adoracja od g. 17:00
  • w piątek – I piątek miesiąca – Godzina Miłosierdzia wraz z koronką o godz. 15:00. Do skrzynki intencji możemy składać nasze osobiste prośby i podziękowania.
  • w sobotę – I sobota miesiąca – nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca Maryi. Adoracja od godz. 6:30, następnie Msza św. o godz. 7:00.
  1. W sobotę przypada święto Przemienienia Pańskiego.
  2. Odwiedziny chorych w tym tygodniu: ks. Proboszcz i ks. Jacek w piątek; Piotr w sobotę. Rozpoczęcie od godz. 9:00.
  3. Nauki przed Chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 19:00, w kościele.
  4. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę o godz. 8:30.
  5. W okresie wakacyjnym w niedzielę, nie ma Mszy św. o godz. 13:00, a kancelaria parafialna czynna tylko w sobotę od godz. 10:00 do 11:00.
  6. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła mieszkance ul. Głogowskiej. O posprzątanie świątyni w kolejną sobotę prosimy mieszkańców ul. Męczenników Oświęcimskich nr parzyste 2 – 12.
  7. W sklepiku parafialnym do kupienia prasa katolicka: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Mały Gość” dla dzieci.