XXII Niedziela zwykła – 30.08.2020

 1. We wtorek, 1 września, rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Msza święta na rozpoczęcie roku wraz z poświęceniem przyborów szkolnych dla dzieci, które po raz pierwszy idą do szkoły, będzie odprawiona o godz. 8.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dzieci, młodzież, rodziców, katechetów, nauczycieli i wychowawców.
 2. Wracamy do zwyczajnego funkcjonowania kancelarii parafialnej – we wtorki i czwartki od 16.00 do 17.00, w soboty od 10.00 do 11.00. W tym tygodniu ze względu na odwiedziny chorych, kancelaria w sobotę będzie nieczynna.
 3. We wtorek po Mszy wieczornej spotkanie katechetów.
 4. W środę o godz. 16.30 rozpoczynamy próby przed I Komunią świętą wg harmonogramu, jaki otrzymały dzieci.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej przez cały tydzień od godz. 17.30.
 6. W czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, na której będziemy się modlić o nowe powołania kapłańskie. Zaproszenie kierujemy szczególnie do wszystkich ministrantów i lektorów oraz Przyjaciół Paradyża. Po Mszy świętej wieczornej spotkania tych grup w salkach parafialnych.
 7. Rozpoczynamy odwiedzanie chorych z Komunią świętą. Prosimy o poinformowanie chorych o wizycie kapłana. Prosimy o zgłaszanie nowych osób, które chciałyby korzystać z comiesięcznej posługi księdza, a które samodzielnie nie mogą przyjść do kościoła. Jeżeli ktoś z chorych – z obawy przed koronawirusem – nie chce jeszcze, aby go odwiedzić, prosimy o przekazanie takiej informacji. Ks. Proboszcz w tym miesiącu wyjątkowo odwiedzi chorych w czwartek, księża wikariusze w sobotę. Rozpoczęcie o godz. 9.00
 8. W sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja od 6.30 z racji pierwszej soboty miesiąca.
 9. Nauka przed chrztem w najbliższą sobotę o godz. 19.00.
 10. Zmiana tajemnic Żywego Różańca za tydzień na Mszy św. o 8.30.
 11. Od przyszłej niedzieli powracamy do odprawiania Mszy św. o 13.00.
 12. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii 13 września i trwać będzie do 19 września. Rozpoczęcie w niedzielę Mszą świętą o godz. 18.00. Nauki głoszone będą w ciągu tygodnia po Mszy świętej wieczornej, czyli o godz. 18.45.
 13. O posprzątanie świątyni w najbliższą sobotę, prosimy mieszkańców ul. Zgorzeleckiej – numery nieparzyste.
 14. Zapraszamy do sklepiku parafialnego. Szczególnie polecamy ciekawe książki, modlitewniki, dewocjonalia. Zapraszamy również do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.