XXIII Niedziela zwykła – 06.09.2020

 1. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii 13 września i trwać będzie do 19 września. Rozpoczęcie w niedzielę Mszą świętą o godz. 18.00. Nauki głoszone będą w ciągu tygodnia po Mszy świętej wieczornej, czyli o godz. 18.45.
 2. We wtorek przypada święto Narodzenia NMP, a w środę święto Rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Gorzowie.
 3. Kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych szkoły ponadpodstawowej (grupa starsza) zapraszamy na obowiązkowe spotkanie we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 4. Trwają próby dzieci przed I Komunią świętą wg harmonogramu przekazanego dzieciom i rodzicom. W związku z tym czwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godz. 17.15.
 5. W czwartek po Mszy wieczornej spotkanie wspólnoty Intronizacji NSPJ i konferencja o Eucharystii.
 6. Za tydzień rozpoczyna się Tydzień Wychowania – Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
 7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 przystąpią do I Komunii świętej. Prosimy, aby ze względu na trwającą epidemię, w tej Mszy świętej wzięli udział tylko osoby uczestniczące w uroczystości I Komunii.
 8. W związku z uroczystością I Komunii Msza święta z godz. 11.30 zostaje przesunięta na godz. 12.00.
 9. W przyszłą niedzielę, jak czynimy w każdą II niedzielę miesiąca, będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo w dziele budowy naszego kościoła. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę będą przeznaczone na pokrycie kosztów prowadzonych prac.
 10. Dzieci klas III i ich rodziców oraz kandydatów do bierzmowania i ich rodziców zapraszamy na Mszę świętą o godz. 16.00.
 11. W przyszłą niedzielę, 13 września, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie z procesją wokół kościoła na godz. 17.00.
 12. Osoby dorosłe, które chciałyby przyjąć sakrament bierzmowania, zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w piątek 11.09 o godz. 18.00 w kościele rektoralnym (dawnym garnizonowym) w Żarach.
 13. W przyszłą niedzielę parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Drożkowie oraz kościół rektoralny w Żarach będą obchodzić uroczystość odpustową. Suma odpustowa w Drożkowie o godz. 13.00, w kościele rektoralnym o godz. 12.00.
 14. Serdecznie zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej z Żar do Żagania, która odbędzie się w nocy z 25 na 26 września br. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie organizacyjne w niedzielę 13 września o godz. 19.00 w kościele św. Józefa w Żarach.
 15. Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych badań słuchu w gabinecie ACS Słuchmed przy ul. Rynek 35 (przy Urzędzie Miasta).
 16. Dziękujemy za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę mieszkańcom ul. Zgorzeleckiej – numery nieparzyste. Msza święta w intencji sprzątających i ofiarodawców zostanie odprawiona 2 października o godz. 18.00. O posprzątanie świątyni prosimy rodziców dzieci, które będą przeżywały I Komunię świętą.
 17. Zapraszamy do sklepiku parafialnego. Szczególnie polecamy ciekawe książki, modlitewniki, dewocjonalia. Zapraszamy również do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.