XXIII Niedziela zwykła – 08.09.2019

  1. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii dzisiaj Mszą świętą o godz. 18.00. Nauki głoszone będą w ciągu tygodnia po Mszy świętej wieczornej, czyli o godz. 18.45.
  2. W piątek zapraszamy do udziału w nabożeństwie fatimskim. Rozpocznie się ono o 17:00 adoracją, modlitwami i procesją wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej, po której zostanie odprawiona Msza święta.
  3. W sobotę 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Św. Zapraszamy wszystkich do udziału w ogólnopolskiej inicjatywie modlitewnej „Polska pod krzyżem”, która będzie połączona z uroczystością odpustową w dawnym kościele garnizonowym. Program wydarzenia: 10.30 – wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia i litania w intencji Ojczyzny; 10.45 – różaniec; 11.30 – Droga Krzyżowa; 12.00 – Msza święta. Zachęcamy do udziału we wspólnej dekanalnej modlitwie w intencji Ojczyzny.Suma odpustowa w kościele parafialnym w Drożkowie zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o 13.00.
  4. W ramach inicjatywy modlitewnej „Polska pod Krzyżem” pragniemy zaprosić do wspólnej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny 14 września – o godz. 15 00, Koronką do Bożego Miłosierdzia przy krzyżu misyjnym znajdującym się przy naszym kościele parafialnym.
  5. Za tydzień przypada III niedziela miesiąca. W zakrystii będzie istniała możliwość złożenia ofiary w ramach Grona Wspierających Ubogich, a przy wyjściu z kościoła odbędzie się zbiórka do puszek na wsparcie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i innych uczelni katolickich.
  6. W przyszłą niedzielę rozpoczną się Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
  7. Dziękujemy jednej osobie za posprzątanie naszego kościoła. O posprzątanie świątyni w najbliższą sobotę, prosimy mieszkańców z ul. Komuny Paryskiej, Bukowej i os. Kronopolu.
  8. Zapraszamy do sklepiku parafialnego. Szczególnie polecamy: ciekawe książki, modlitewniki, dewocjonalia. Można także zakupić diecezjalne kalendarze na rok 2020. Kalendarz wielostronicowy w cenie 5 zł, jednostronicowy w cenie 2 zł. Zapraszamy również do nabycia najnowszej prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.