XXIV Niedziela zwykła – 12.09.2021r.

XXIV Niedziela zwykła

1. Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii kurs przedmałżeński, który potrwa do 19 września. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 18:00. Nauki głoszone będą w ciągu tygodnia po Mszy świętej wieczornej, czyli o godz. 18:45.
  2. W poniedziałek 13 września, zapraszamy do udziału w nabożeństwie fatimskim. Rozpoczęcie o godz. 17:00: modlitwy do Matki Bożej Fatimskiej i procesja.
  3. We wtorek obchodzimy w liturgii Kościoła święto Podwyższenia Krzyża. Msze św. w tym dniu o godz. 7:00 i 18:00.
  4. Czytanie dzienniczka św. siostry Faustyny we wtorek po wieczornej Mszy św.
  5. W piątek o godz. 15:00 Godzina Miłosierdzia Bożego z koronką do Miłosierdzia Bożego. Msza w intencji Strażników Godziny Miłosierdzia odprawiona zostanie we wtorek o godz.18:00.
  6. W sobotę wspomnienie św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży i Polski. W szczególny sposób chcemy w naszych modlitwach polecać młodzież.
  7. Za tydzień w niedzielę 19 września o godz. 11:30 rocznica I Komunii św. dla uczniów z klas V. Dzieci i rodziców zapraszamy do spowiedzi św. w piątek od godz. 15:00 do 16:00.
  8. Za tydzień zbiórka do puszek na wsparcie KUL i innych katolickich uczelni, a w zakrystii będzie można złożyć ofiary w ramach Grona Wspierających Ubogich.
  9. W ramach akcji promocji szczepień przeciw COVID – 19, w niedzielę 19 września w naszej parafii w salkach, w godzinach od 11:00 do 13:00, osoby chętne będą mogły przyjąć jednodawkową szczepionkę firmy Jonson&Jonson bez wcześniejszej rejestracji. W tym samym czasie w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkańców 2021, będzie można zrealizować obowiązek spisowy w formie rozmowy z rachmistrzem.
  10. O po sprzątanie świątyni w najbliższą sobotę, prosimy mieszkańców ul. Rataja i Broniewskiego.
  11. Przypominamy o obowiązku zakrywania nosa i ust w trakcie pobytu w świątyni. Zachęcamy również do przyjmowania komunii św. na rękę. Osoby, które chcą przyjąć komunię św. do ust podchodzą do ołtarza na końcu.
  12. Zapraszamy do sklepiku parafialnego. Szczególnie polecamy ciekawe książki, modlitewniki, dewocjonalia. Zapraszamy również do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.