XXIV Niedziela zwykła – 13.09.2020

 1. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii dzisiaj Mszą świętą o godz. 18.00. Nauki głoszone będą w ciągu tygodnia po Mszy świętej wieczornej, czyli o godz. 18.45.
 2. Zapraszamy dziś na godzinę 17.00 na nabożeństwo fatimskie z procesją wokół kościoła.
 3. Dziś rozpoczyna się Tydzień Wychowania – Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
 4. W poniedziałek przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze święte o 7.00 i 18.00.
 5. Dzieci, które przystąpiły dziś do I Komunii świętej przeżywają swój Biały Tydzień.
 6. W piątek przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski oraz dzieci i młodzieży.
 7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 przystąpią do I Komunii świętej. Prosimy, aby ze względu na trwającą epidemię, w tej Mszy świętej wzięli udział tylko osoby uczestniczące w uroczystości I Komunii.
 8. W związku z uroczystością I Komunii Msza święta z godz. 11.30 zostaje przesunięta na godz. 12.00.
 9. Za tydzień przypada III niedziela miesiąca. W zakrystii będzie istniała możliwość złożenia ofiary w ramach Grona Wspierających Ubogich.
 10. W naszym kościele w tym tygodniu zostaną zamontowane dozowniki z płynem odkażającym dla wiernych. Prosimy, aby wszyscy przychodzący do kościoła dezynfekowali ręce. Koszt zakupu dozowników wynosi 1200 zł. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na pokrycie kosztu ich zakupu.
 11. Dziękujemy za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę rodzicom dzieci, które dziś przeżywają swoją I Komunię. O posprzątanie świątyni prosimy rodziców dzieci, które będą przeżywały I Komunię świętą ze Szkoły Podstawowej nr 5.
 12. Zapraszamy do sklepiku parafialnego. Szczególnie polecamy ciekawe książki, modlitewniki, dewocjonalia. Zapraszamy również do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” oraz „Małego Gościa” dla dzieci.