XXIV Niedziela zwykła – 15.09.2019

1. Rozpoczyna się Tydzień Wychowania oraz Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
  2. Dziś przypada III niedziela miesiąca. W zakrystii można złożyć ofiary w ramach Grona Wspierających Ubogich, a przy wyjściu z kościoła odbywa się zbiórka do puszek na wsparcie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i innych uczelni katolickich.
  3. We wtorek przypada 80. rocznica napaści sowieckiej na Polskę, obchodzimy w tym dniu także Dzień Sybiraka.
  4. W środę, 18 września, obchodzimy święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski oraz młodzieży. Z tej okazji na Mszę świętą o 18.00 zapraszamy młodzież naszej parafii, zwłaszcza kandydatów do bierzmowania. Po Mszy świętej odbędzie się pierwsze w tym roku formacyjnym spotkanie dla kandydatów z klas VIII.
  5. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę tydzień temu na pokrycie bieżących prac w kościele. Zebrano 6725 zł. Dziękujemy również za ofiary od rodzin na ten cel.
  6. Spotkanie rodziców ministrantów wraz z synami odbędzie się za tydzień w niedzielę o godz. 15.30 w salce na plebanii.
  7. O posprzątanie świątyni w najbliższą sobotę, prosimy mieszkańców z ul. Górnośląskiej i Kolejowej.
  8. Zapraszamy do sklepiku parafialnego. Szczególnie polecamy: ciekawe książki, modlitewniki, dewocjonalia. Można także zakupić diecezjalne kalendarze na rok 2020. Kalendarz wielostronicowy w cenie 5 zł, jednostronicowy w cenie 2 zł. Zapraszamy również do nabycia najnowszej prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.