XXIX niedziela zwykła – 17.10.2021

Ogłoszenia parafialne – niedziela 17.10.2021r.

 1. Dzielimy się radością, iż nasz parafianin br. Paweł Nycko, będący w Zakonie Bernardynów, złożył 4 października śluby wieczyste. Z serca mu gratulujemy i otaczamy go naszą modlitwą.
 2. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone tydzień temu na tacę, z przeznaczeniem na przygotowanie poświęcenia naszego kościoła – 30 października. Zebraliśmy: 5391 zł. Dziękujemy także, za imienne ofiary złożone do kopert. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na organizację tej uroczystości. Dziękujemy za każdą aktywność i gotowość włączenia się w przygotowanie tej doniosłej chwili dla naszej parafii.
 3. Za tydzień rozpoczniemy rekolekcje przed uroczystością poświecenia kościoła. Już dzisiaj zaplanujmy sobie ten czas, abyśmy mogli skorzystać z nauk rekolekcyjnych i spowiedzi. Rekolekcje potrwają od wieczornej Mszy św. w sobotę (23 października) do środy (27 października).
 4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. Różaniec:
 • dla dorosłych i młodzieży do bierzmowania codziennie o godz. 1730.
 • dla dzieci w poniedziałek, w środę i piątek, o godz. 1630.
 1. Dzisiaj III niedziela miesiąca i możliwość złożenia w zakrystii ofiary, w ramach Grona Wspierających Ubogich, które prowadzi nasz Parafialny Zespół Caritas.
 2. Za tydzień rozpoczyna się w Kościele Tydzień Misyjny. Po wszystkich Mszach św., zbiórka do puszek na cele misyjne.
 3. W tym tygodniu:
 • w poniedziałek – wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia. Wszystkich lekarzy, pielęgniarki i cały personel medyczny będziemy polecać Bogu, w czasie modlitwy różańcowej.
 • we wtorek – wspólne czytanie Dzienniczka siostry Faustyny
 • w piątek – Godzina Miłosierdzia wraz z koronką o godz. 1500. Jest to także liturgiczny dzień wspomnienia św. Jana Pawła II.
 1. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i coroczna modlitwa za zmarłych. Kartki na Wypominki zostały wyłożone z tyłu kościoła. Każda kartka posiada wypisane daty, w które będziemy modlić się za wymienionych zmarłych. Wypisane kartki wraz z dobrowolną ofiarą, prosimy składać na tacę.
 2. O posprzątanie świątyni w najbliższą sobotę, prosimy mieszkańców Gnieźnieńskiej.
 3. Zapraszamy do sklepiku parafialnego. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”,  „Niedzieli” i „Małego Gościa” dla dzieci.