XXIX Niedziela zwykła – 18.10.2020

  1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone tydzień temu na tacę z przeznaczeniem na prace wykonywane przy kościele. Zebraliśmy 5064 zł. Dziękujemy również za ofiary od rodzin na ten cel. W imieniu żarskiego hospicjum dziękujemy także za włączenie się w akcję „Pola nadziei”. W naszej parafii w ramach tej inicjatywy zebrano 1722 zł.
  2. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii są odprawiane codziennie o godz. 17.30. W związku z epidemią i znalezieniem się Żar w tzw. „czerwonej strefie” różaniec dla dzieci zostaje odwołany.
  3. Przy głównym wyjściu z kościoła zostały wyłożone kartki na wypominki. Ze względu na sytuację epidemiczną w tym roku każda kartka przypisana jest do konkretnego dnia, w którym będziemy modlić się za wypisanych na niej zmarłych. Wypisane kartki prosimy składać na tacę. Na kartkach w mianowniku wypisujemy imiona zmarłych z naszych rodzin. Jeżeli chcemy zapisać nazwisko, napiszmy je dużymi literami.
  4. Trwa duchowe przygotowanie do konsekracji naszego kościoła parafialnego. Zapraszamy do zaangażowania się w różne formy tego przygotowania: peregrynacja wizerunku Jezusa Miłosiernego w rodzinach, we wtorek po Mszy wieczornej wspólne czytanie „Dzienniczka” św. Faustyny, w piątek o 15.00 Godzina Miłosierdzia z koronką do Miłosierdzia Bożego. Przy wyjściu z kościoła możemy składać intencje, w których będą modlili się Strażnicy Godziny Miłosierdzia.
  5. Uczniów klas VII zapraszamy na spotkanie rozpoczynające formację przed bierzmowaniem w czwartek po Mszy wieczornej.
  6. Dziś obchodzimy Niedzielę Misyjną. Przy wyjściu z kościoła odbywa się zbiórka do puszek na wsparcie misji i misjonarzy. W zakrystii, jak w każdą III niedzielę miesiąca można złożyć ofiary w ramach Grona Wspierających Ubogich.
  7. W związku z epidemią i znalezieniem się Żar w tzw. „czerwonej strefie” prosimy o stosowanie się do obostrzeń sanitarnych. W naszym kościele może modlić się jednocześnie nie więcej niż 110 osób. Prosimy o dezynfekcję rąk przy wchodzeniu do świątyni oraz przypominamy o obowiązku zasłaniania nosa i ust. Zachęcamy do przyjmowania Komunii świętej na rękę.
  8. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę mieszkańcom ul. Gnieźnieńskiej. Msza święta za sprzątających i ofiarodawców zostanie odprawiona 21 października o 18.00. O posprzątanie świątyni w najbliższą sobotę, prosimy mieszkańców ul. Witosa.
  9. Zapraszamy do sklepiku parafialnego. Szczególnie polecamy ciekawe książki, modlitewniki, dewocjonalia, „Dzienniczek” św. Faustyny. Zapraszamy również do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” oraz „Małego Gościa” dla dzieci.