XXIX Niedziela Zwykła – 22.10.2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

niedziela – 22.10.2023 r.

 

 1. Dzisiaj przeżywamy niedziele misyjną. Po wszystkich Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc misjonarzom.
 2. Przez cały październik zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. Różaniec:
 • dla dorosłych i młodzieży do bierzmowania: codziennie o godz. 17:30.
 • dla dzieci: we wtorek i czwartek, o godz. 16:30.
 1. W tym tygodniu:
 • w poniedziałek – spotkanie uczestników rekolekcji maryjnych ODDANIE33, po wieczornej Mszy św. i nabożeństwo pokutne.
 • w środę – nabożeństwo medjugorskie do Królowej Pokoju, adoracja i różaniec w int. pokoju na świecie, o godz. 17:15.
 • w czwartek – adoracja Najśw. Sakramentu od g. 17:00.
 • w piątek – Godzina Miłosierdzia wraz z koronką o godz. 15:00.
 1. Róże Żywego Różańca zapraszają wszystkich swoich członków na wspólną modlitwę różańcową w czwartek. Jest to dzień dziękczynienia za dzieło Żywego Różańca w Polsce, w naszej parafii i za dzieło misyjne Kościoła.
 2. W tym tygodniu kończymy rekolekcje maryjne ODDANIE33. Osoby, które pragną złożyć akt oddania swojego życia Maryi, zapraszamy w sobotę na wspólna modlitwę Różańcową o godz. 17:00. Po skończonym różańcu nastąpi akt zawierzenia. Prosimy przynieść świece do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Tekst aktu zawierzenia wyłożony jest na stoliku przy drzwiach.
 3. W sobotę przypada dzień imienin biskupa Tadeusza Lityńskiego i naszego Proboszcza. Solenizantów polecajmy Boże opiece w naszych modlitwach. Msza św. w intencji ks. Proboszcza w sobotę, o godz. 18:00.
 4. Spotkanie zelatorów Róż Żywego Różańca w niedzielę 29 października, o godz. 16:00 na plebanii.
 5. O posprzątanie świątyni w kolejną sobotę prosimy mieszkańców ul. Męczenników Oświęcimskich nr 19, 21, 23 i 25.
 6. W sklepiku parafialnym do kupienia prasa katolicka: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Mały Gość” dla dzieci. Dostępne też są różańce, książeczki pierwszokomunijne, medaliki oraz kalendarze na przyszły rok.
 7. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i coroczna modlitwa za zmarłych. Kartki na Wypominki zostały wyłożone z tyłu kościoła. Każda kartka posiada wypisane daty, w które będziemy modlić się za wymienionych zmarłych. Wypisane kartki wraz z dobrowolną ofiarą, prosimy składać na tacę.
 8. Za tydzień w niedzielę uroczystość poświęcenia kościoła własnego. Będziemy dziękować Bogu za naszą świątynię, za wszystkich dobroczyńców i ofiarodawców oraz prosić o potrzebne łaski dla całej naszej parafii.