XXVI Niedziela zwykła – 27.09.2020

1. Dziś obchodzimy Dzień Migrantów i Uchodźców. Po Mszach świętych odbywa się zbiórka do puszek z przeznaczeniem na pomoc migrantom z wyspy Lesbos.
  2. Kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych szkoły ponadpodstawowej (grupa starsza) zapraszamy na obowiązkowe spotkanie w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
  3. We wtorek obchodzimy święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Odpust w parafii św. Michała w Olbrachtowie o godz. 18.00. W naszym kościele Msze święte o 7.00 i 18.00.
  4. W czwartek rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii będą odprawiane codziennie o godz. 17.30.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej przez cały tydzień od godz. 17.30.
  6. W czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, na której będziemy się modlić o nowe powołania kapłańskie. Zaproszenie kierujemy szczególnie do wszystkich ministrantów i lektorów oraz Przyjaciół Paradyża. Po Mszy świętej wieczornej spotkanie Przyjaciół Paradyża oraz zbiórka ministrantów i lektorów na plebanii.
  7. Pierwszopiątkowa spowiedź dla dzieci z klas IV w piątek od godz. 16.30
  8. Odwiedziny chorych – ks. Proboszcz w piątek, księża wikariusze w sobotę. Rozpoczęcie o 9.00.
  9. W sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja od 6.30 z racji pierwszej soboty miesiąca.
  10. Nauka przed chrztem w najbliższą sobotę o godz. 19.00.
  11. Zmiana tajemnic Żywego Różańca za tydzień na Mszy św. o 8.30.
  12. Poświęcenie różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii w przyszłą niedzielę na Mszy świętej o 11.30.
  13. Wspólnota Apostolstwa Miłości zaprasza do udziału w Seminariach Nowego Życia. Rozpoczęcie w poniedziałek o godz. 19.00 w kościele Matki Bożej Szkaplerznej w Żarach-Kunicach.
  14. Za tydzień po Mszach świętych o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00 wolontariusze żarskiego hospicjum w ramach akcji „Pola nadziei” będą rozprowadzać cebulki żonkili za symboliczne datki do puszek. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.
  15. Dziękujemy dwóm paniom za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. O posprzątanie świątyni w najbliższą sobotę prosimy mieszkańców ul. Komuny Paryskiej, Bukowej i os. Kronopolu.
  16. Zapraszamy do sklepiku parafialnego. Szczególnie polecamy ciekawe książki, modlitewniki, dewocjonalia. Zapraszamy również do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” oraz „Małego Gościa” dla dzieci.