XXVII Niedziela Zwykła – 02.10.2022 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 Niedziela – 02.10.2022 r.

 

 1. W imieniu naszego żarskiego hospicjum, składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w akcję „Pola Nadziei”.  Zebraliśmy 2139,20 zł. Bóg zapłać.
 2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych:
 • dla dorosłych i młodzieży do bierzmowania codziennie o godz. 1730.
 • dla dzieci: we wtorek i czwartek, o godz. 1630.
 1. Poświecenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii we wtorek, podczas nabożeństwa różańcowego o godz. 16:30. Msza św. dla rodziców z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św., za tydzień w niedzielę, o godz. 16:00.
 2. W tym tygodniu :
 • we wtorek – wspólne czytanie Dzienniczka siostry Faustyny po wieczornej Mszy św.
 • w środę – rocznica śmierci św. s. Faustyny Kowalskiej. Po wieczornej Mszy św. możliwość ucałowania jej relikwii.
 • w czwartek –– I czwartek miesiąca – modlitwa o nowe powołania oraz za powołanych z naszej parafii – adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17:00.
 • w piątek – I piątek miesiąca – Godzina Miłosierdzia wraz z koronką o godz. 15:00. Zachęcamy do wpisywania się na listę Strażników Godziny Miłosierdzia i pełnienia dyżuru modlitewnego w październiku.
 1. Wraz z uczniami klas IV, rozpoczynamy od tego miesiąca nabożeństwo 9 Pierwszych Piątków Miesiąca. Spowiedź w piątek, od godz. 15:30, w ramach Godziny Miłosierdzia. Komunia udzielana będzie na zakończenie Godziny Miłosierdzia.
 2. Odwiedziny chorych: Ksiądz proboszcz odwiedzi swoich chorych w najbliższy piątek, 7 października.
 3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania, z klas 7 i 8. Do wyboru jeden dzień w tym tygodniu: środa lub czwartek, lub piątek. Spotkanie o godz. 18:45 (po skończonej Mszy wieczornej).
 4. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła mieszkankom ul. Męczenników Oświęcimskich nr Msza św. w ich intencji i ofiarodawców zostanie odprawiona 21 października o godz. 7:00. O posprzątanie świątyni w kolejną sobotę prosimy mieszkańców ul. Męczenników Oświęcimskich nr 17.
 5. W sklepiku parafialnym do kupienia prasa katolicka: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Mały Gość” dla dzieci oraz specjalny numer gazety nt. siostry Faustyny, historii obrazu Jezusa Miłosiernego i całego kultu Miłosierdzia. Dostępne też są różańce, książeczki pierwszokomunijne, medaliki oraz kalendarze na przyszły rok.
 6. Za tydzień II  niedziela miesiąca, tradycyjnie będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo w dziele budowy naszej świątyni parafialnej. Ofiary składane na tacę, będą przeznaczone na pokrycie kosztów realizowanych prac.
 7. Pragniemy zakupić do naszej świątyni kapę na nabożeństwa maryjne. Zachęcamy po skończonej Mszy św. do podejścia i obejrzenia wywieszonej kapy, przed ołtarzem Matki Bożej. Dowolne ofiary możemy złożyć do wystawionej puszki.