XXVII Niedziela zwykła – 04.10.2020

 1. Dzisiaj po Mszach świętych o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00 wolontariusze żarskiego hospicjum w ramach akcji „Pola nadziei” rozprowadzają cebulki żonkili za symboliczne datki do puszek. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.
 2. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii są odprawiane codziennie o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o 16.30.
 3. We wtorek po Mszy wieczornej spotkanie katechetów.
 4. W czwartek 8 października o godz. 17.00 bp Stefan Regmunt udzieli młodzieży sakramentu bierzmowania. Spowiedź dla kandydatów, świadków i rodziców w środę o godz. 18.40. Po spowiedzi próba generalna przed bierzmowaniem.
 5. W związku z bierzmowaniem w czwartek nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu i nabożeństwa różańcowego. Zachęcamy, aby odmówić różaniec w rodzinach.
 6. Za tydzień przypada Dzień Papieski. Przy wyjściu z kościoła odbędzie się zbiórka do puszek na wsparcie inicjatywy „Dzieło Nowego Tysiąclecia” . Jest to pomoc dzieciom i młodzieży z ubogich rodzin w ich rozwoju intelektualnym i duchowym.
 7. W przyszłą niedzielę, jak czynimy w każdą II niedzielę miesiąca, będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo w dziele budowy naszego kościoła. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę będą przeznaczone na pokrycie kosztów prowadzonych prac.
 8. Dzieci klas III i ich rodziców oraz kandydatów do bierzmowania i ich rodziców zapraszamy za tydzień na Mszę świętą o godz. 16.00.
 9. Trwa duchowe przygotowanie do konsekracji naszego kościoła parafialnego. Zapraszamy do zaangażowania się w różne formy tego przygotowania: peregrynacja wizerunku Jezusa Miłosiernego w rodzinach, we wtorek po Mszy wieczornej wspólne czytanie „Dzienniczka” św. Faustyny, w piątek o 15.00 Godzina Miłosierdzia.
 10. O posprzątanie świątyni w najbliższą sobotę prosimy mieszkańców ul. Górnośląskiej i Kolejowej.
 11. Zapraszamy do sklepiku parafialnego. Szczególnie polecamy ciekawe książki, modlitewniki, dewocjonalia. Zapraszamy również do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” oraz „Małego Gościa” dla dzieci.