XXVII Niedziela zwykła – 06.10.219

1. Dzisiaj po Mszach świętych o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00 wolontariusze naszego hospicjum w ramach akcji „Pola nadziei” będą rozprowadzać cebulki żonkili za symboliczne datki do puszek.
  2. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii są odprawiane codziennie o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o 16.30.
  3. We wtorek po Mszy św. wieczornej zbiórka lektorów, w piątek o 17.00 zbiórka ministrantów oraz kandydatów do służby liturgicznej.
  4. W związku ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi zabrał głos abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Napisał między innymi, że „z moralnego punktu widzenia miłość Ojczyzny i odpowiedzialność za dobro wspólne wymagają od wszystkich korzystania z prawa wyborczego. […] W zakresie porządku spraw doczesnych – także między katolikami mogą istnieć uprawnione różnice poglądów. Pluralizm nie może jednak oznaczać moralnego relatywizmu. […] Jak to wielokrotnie przypominali papieże, m.in. św. Jan Paweł II, a ostatnio Papież Franciszek, katolicy powinni popierać programy broniące prawa do życia od poczęcia do naturalnej śmierci, gwarantujące prawną definicję małżeństwa jako trwałego związku jednego mężczyzny i jednej kobiety, promujące politykę rodzinną, wspierające dzietność, gwarantujące prawo rodziców do wychowania własnego potomstwa zgodnie z wyznawaną wiarą i moralnymi przekonaniami. W związku z tym katolicy nie mogą wspierać programów, które promują aborcję, starają się przedefiniować instytucję małżeństwa, usiłują ograniczyć prawa rodziców w zakresie odpowiedzialności za wychowanie ich dzieci, propagują demoralizację dzieci i młodzieży. Nie mogą się decydować na wybór kandydata, który wyraża poglądy budzące zastrzeżenia z punktu widzenia moralnego oraz ryzykowne z punktu widzenia politycznego. […] Zachęcam każdego do udziału w modlitwie o owocny przebieg głosowania”. W odpowiedzi na tę zachętę w najbliższy piątek 11 października w naszym kościele będziemy się wspólnie modlić w intencji Ojczyzny. Nasza modlitwa będzie miała następujący przebieg: o 17.30 modlitwa różańcowa, następnie Msza święta zakończona modlitwą za Ojczyznę i odśpiewaniem hymnu „Boże, coś Polskę”.
  1. Za tydzień przypada Dzień Papieski. Przy wyjściu z kościoła odbędzie się zbiórka do puszek na wsparcie inicjatywy „Dzieło Nowego Tysiąclecia” . Jest to pomoc dzieciom i młodzieży z ubogich rodzin w ich rozwoju intelektualnym i duchowym.
  2. W niedzielę 13 października zapraszamy do udziału w ostatnim w tym roku nabożeństwie fatimskim. Rozpocznie się ono o 17:00 adoracją, różańcem, modlitwami i procesją wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej, po której zostanie odprawiona Msza święta.
  3. W przyszłą niedzielę, jak czynimy w każdą II niedzielę miesiąca, będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo w dziele budowy naszego kościoła. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę będą przeznaczone na pokrycie kosztów prowadzonych prac.
  4. Dzieci klas III i ich rodziców oraz kandydatów do bierzmowania i ich rodziców zapraszamy za tydzień na Mszę świętą o godz. 16.00.
  5. Organizowany jest wyjazd do Ziemi Świętej w dniach 29.01-05.02. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy po szczegółowe informacje do ks. Andrzeja.
  6. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła mieszkańcom z ul. Witosa. O posprzątanie świątyni w najbliższą sobotę, prosimy mieszkańców z ul. Dygasińskiego i Średniej.
  7. Zapraszamy do sklepiku parafialnego. Szczególnie polecamy: ciekawe książki, modlitewniki, dewocjonalia. Można także zakupić diecezjalne kalendarze na rok 2020. Zapraszamy również do nabycia najnowszej prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.