XXVIII Niedziela zwykła – 10.10.2021

Ogłoszenia parafialne – niedziela 10.10.2021r.

 1. Gratulujemy naszemu żarskiemu Hospicjum, które otrzymało nagrodę lubuskiego Samarytanina, z
  rąk Biskupa Zielonogórsko-Gorzowskiego, za działania na rzecz osób chorych i ich rodzin. Dziękujemy również wszystkim za włączenie się w akcję wsparcia hospicjum, przez zakup cebulek żonkili. Zebraliśmy 2180,03 zł. Bóg zapłać.
 2. Dzisiaj po Mszach świętych zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, jako forma wsparcia zdolnej młodzieży i studentów z niezamożnych rodzin. Za tydzień zbiórka do puszek na organizację uroczystości poświęcenia naszego kościoła – 30 października. Prosimy o zgłoszenie się do zakrystii fundatorów VI stacji Drogi krzyżowej (ku pamięci Ślusarek i Tutkaj).
 3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych:
 • dla dorosłych i młodzieży do bierzmowania codziennie o godz. 1730.
 • dla dzieci w poniedziałek, w środę i piątek, o godz. 1630.
 1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania, z klas 7 i 8. Do wyboru jeden dzień w tym tygodniu: poniedziałek, środa, czwartek, piątek. Spotkanie o godz. 1845 (po skończonej Mszy wieczornej).
 2. Za tydzień III niedziela miesiąca i możliwość złożenia ofiary w ramach Grona Wspierających Ubogich, którą prowadzi nasz Parafialny Zespół Caritas.
 3. Dziękujemy za miesięczną pomoc ks. Maciejowi Maniarskiemu. Od października, w naszej parafii posługę będzie pełnić tylko 2 kapłanów.
 4. W tym tygodniu:
 • we wtorek – Msza św. w intencji Strażników Godziny Miłosierdzia i ich rodzin. Po Mszy św. wspólne czytanie Dzienniczka siostry Faustyny.
 • w środę – 13 dzień miesiąca. Zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Wyjątkowo w środę, różaniec rozpoczniemy o godz. 1700. Po nabożeństwie fatimskim procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła.
 • w czwartek – II czwartek miesiąca – modlitwa w intencji Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa – adoracja od g. 1700. Jest to również Dzień Edukacji Narodowej – wszystkim pracownikom oświaty składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w ich intencjach podczas nabożeństwa różańcowego.
 • w piątek – Godzina Miłosierdzia wraz z koronką o godz. 1500
 • w sobotę – 16 października – rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża – Dzień Papieski
 1. O posprzątanie świątyni w najbliższą sobotę, prosimy mieszkańców Górnośląskiej i Kolejowej.
 2. Zapraszamy do sklepiku parafialnego. Szczególnie polecamy ciekawe książki, modlitewniki, dewocjonalia. Zapraszamy również do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”,  „Niedzieli” i „Małego Gościa” dla dzieci.