XXVIII Niedziela zwykła – 11.10.2020

 1. Dziś przypada Dzień Papieski. Przy wyjściu z kościoła odbywa się zbiórka do puszek na wsparcie inicjatywy „Dzieło Nowego Tysiąclecia” . Jest to pomoc dzieciom i młodzieży z ubogich rodzin w ich rozwoju intelektualnym i duchowym.
 2. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii są odprawiane codziennie o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o 16.30.
 3. Trwa duchowe przygotowanie do konsekracji naszego kościoła parafialnego. Zapraszamy do zaangażowania się w różne formy tego przygotowania: peregrynacja wizerunku Jezusa Miłosiernego w rodzinach, we wtorek po Mszy wieczornej wspólne czytanie „Dzienniczka” św. Faustyny, w piątek o 15.00 Godzina Miłosierdzia z koronką do Miłosierdzia Bożego. Msza święta w intencji Strażników Godziny Miłosierdzia i ich rodzin zostanie odprawiona we wtorek o godz. 18.00.
 4. Zapraszamy do udziału w ostatnim w tym roku nabożeństwie fatimskim z procesją wokół kościoła we wtorek 13 października o godz. 17.00.
 5. W środę Dzień Edukacji Narodowej – będziemy modlić się w tym dniu za nauczycieli, wychowawców i wszystkich pracowników oświaty.
 6. W piątek 16 października przypada 42. rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża. Za wstawiennictwem św. Jana Pawła II módlmy się o potrzebne łaski dla nas i naszych rodzin.
 7. Kandydatów do bierzmowania z klas VIII zapraszamy na spotkanie formacyjne w piątek po Mszy wieczornej. Na spotkanie przynosimy indeksy.
 8. Za tydzień przypada III niedziela miesiąca. W zakrystii będzie możliwość złożenia ofiary w ramach Grona Wspierających Ubogich, a przy wyjściu z kościoła odbędzie się zbiórka do puszek na wsparcie misji i misjonarzy.
 9. Za tydzień wspominamy św. Łukasza, patrona służby zdrowia. Będziemy modlić się za lekarzy, pielęgniarki i personel medyczny.
 10. Pozostało kilka wolnych intencji mszalnych jeszcze w tym tygodniu, zwłaszcza rano. Zapraszamy do zamawiania Mszy świętych i przedstawiania w ten sposób Panu Bogu swoich próśb i podziękowań.
 11. O posprzątanie świątyni w najbliższą sobotę prosimy mieszkańców ul. Gnieźnieńskiej.
 12. Zapraszamy do sklepiku parafialnego. Szczególnie polecamy ciekawe książki, modlitewniki, dewocjonalia. Zapraszamy również do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” oraz „Małego Gościa” dla dzieci.