XXX Niedziela zwykła – 25.10.2020

 1. W związku z epidemią Biskup Diecezjalny udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w Eucharystii w niedzielę i dni świąteczne. Prosimy o stosowanie się do obostrzeń sanitarnych. W naszym kościele może modlić się jednocześnie nie więcej niż 110 osób. Prosimy o dezynfekcję rąk przy wchodzeniu do świątyni oraz przypominamy o obowiązku zasłaniania nosa i ust. Zachęcamy do przyjmowania Komunii świętej na rękę.
 2. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej codziennie do soboty włącznie o godz. 17.30.
 3. W środę imieniny Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego. Otoczmy modlitwą Pasterza naszej diecezji. W tym dniu swoje imieniny obchodzi także ks. Proboszcz. Będziemy modlić się za ks. Proboszcza na Mszy św. o godz. 18.00.
 4. Przy głównym wyjściu z kościoła zostały wyłożone kartki na wypominki przypisane do konkretnych dni. Wypisane kartki prosimy składać na tacę wraz z dobrowolną ofiarą. Na kartkach w mianowniku wypisujemy imiona zmarłych z naszych rodzin. Jeżeli chcemy zapisać nazwisko, napiszmy je dużymi literami.
 5. W piątek o 15.00 Godzina Miłosierdzia z koronką do Miłosierdzia Bożego.
 6. W przyszłą niedzielę, 1 listopada, uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte jak w każdą niedzielę. Ze względu na epidemię i ograniczenia sanitarne nie będzie w tym dniu Mszy świętej i nabożeństwa za zmarłych na cmentarzu. Zachęcamy, aby odwiedziny na grobach naszych bliskich zmarłych rozłożyć w czasie na cały miesiąc.
 7. W tym roku, na podstawie decyzji papieża Franciszka, mamy możliwość ofiarowania odpustów za naszych bliskich zmarłych przez cały listopad. Odpust to darowanie kar doczesnych za grzechy, które zostały już odpuszczone w spowiedzi świętej. Taki odpust możemy w tym czasie ofiarować jeden raz dziennie za jedną osobę zmarłą. Warunkiem odpustu zupełnego jest stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii świętej, modlitwa w intencjach ojca świętego oraz nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych.
 8. Zmiana tajemnic Żywego Różańca za tydzień na Mszy św. o 8.30.
 9. Inicjatywa Żary dla Jezusa zaprasza na wspólną modlitwę za chorych i cierpiących w najbliższy czwartek o godzinie 18.30 w kościele pw. Podwyższenia Krzyża (były kościół garnizonowy).
 10. Dziękujemy jednej osobie za posprzątanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę. O sprzątanie świątyni w najbliższą sobotę prosimy mieszkańców ul. Dygasińskiego i Średniej.
 11. Zapraszamy do sklepiku parafialnego. Zachęcamy również do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” oraz „Małego Gościa” dla dzieci.