XXX Niedziela Zwykła – 29.10.2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

niedziela – 29.10.2023 r.

 

 1. Dzisiaj przeżywamy II rocznicę poświęcenia naszego kościoła.
 2. Wczoraj (w sobotę) zakończyliśmy rekolekcje maryjne ODDANIE33. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólny czas modlitwy i osobistego poświęcenia swojego życia Maryi. Msza św. dziękczynna odprawiona zostanie 25 listopada o godz. 18:00.
 3. Nabożeństwa różańcowe do wtorku o godz. 17:30. Dziękujemy za wspólną modlitwę przez cały październik.
 4. Spotkanie zelatorów Róż Żywego Różańca dzisiaj, o godz. 16:00 na plebanii.
 5. W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00, 8:30, 10:00 i 18:00 (nie ma Mszy św. o godz. 11.30 i 13:00.  Msza św. na cmentarzu komunalnym w Żarach, o godz. 12:00. Przypominamy, że jest to święto nakazane i mamy obowiązek uczestniczyć w tym dniu w Eucharystii.
 6. W czwartek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. w tym dniu o godz.: 7:00, 10:00, 16:00, 18:00. Przez cały tydzień możemy zyskiwać odpust zupełny dla naszych bliskich zmarłych. Warunkiem uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej, przyjęcie komunii świętej, modlitwa w intencjach Ojca świętego, nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych.
 7. Wypominki za zmarłych, codziennie (od 1 listopada) wraz z Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 17:30. Kartki na Wypominki wyłożone są z tyłu kościoła. Każda kartka posiada wypisane daty, w które będziemy modlić się za wymienionych zmarłych. Wypisane kartki wraz z dobrowolną ofiarą, prosimy składać na tacę lub
  w zakrystii.
 8. W tym tygodniu:
 • w czwartek – I czwartek miesiąca – modlitwa o nowe powołania oraz za powołanych z naszej parafii – adoracja od g. 17:00
 • w piątek – I piątek miesiąca – Godzina Miłosierdzia wraz z koronką o godz. 15:00. Zachęcamy do wpisywania się na listę Strażników Godziny Miłosierdzia i pełnienia dyżuru modlitewnego w listopadzie.
 • w sobotę – I sobotę miesiąca – nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca Maryi. Adoracja od godz. 6:30, następnie Msza św. o godz. 7:00.
 1. Spowiedź pierwszopiątkowa dla uczniów kl. 4, w piątek od godz. 15:30, w ramach Godziny Miłosierdzia. Komunia udzielana będzie na zakończenie Godziny Miłosierdzia.
 2. Odwiedziny chorych: ks. Proboszcz w piątek. Ks. Piotr w sobotę. Rozpoczęcie od godz. 9:00.
 3. O posprzątanie świątyni w sobotę prosimy mieszkańców ul. Rataja i Broniewskiego.
 4. Nauki przed Chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę, o godz. 19:00, w kościele.
 5. Zmiana tajemnic Żywego Różańca, w przyszłą niedzielę o godz. 8:30.
 6. W sklepiku parafialnym do kupienia prasa katolicka: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Mały Gość” dla dzieci. Dostępne też są dewocjonalia oraz kalendarze na przyszły rok.