XXXI Niedziela Zwykła – 30.10.2022 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Niedziela 30.10.2022 r.

 

 1. Dzisiaj obchodzimy I rocznicę poświęcenia naszego kościoła.
 2. Nabożeństwa różańcowe do poniedziałku o godz. 17:30. Dziękujemy za wspólną modlitwę przez cały październik.
 3. We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00, 8:30, 10:00 i 18:00 (nie ma Mszy św. o godz. 11.30 i 13:00.  Msza św. na cmentarzu komunalnym w Żarach, o godz. 12:00. Przypominamy, że jest to święto nakazane i mamy obowiązek uczestniczyć w tym dniu w Eucharystii.
 4. W środę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. w tym dniu o godz.: 7:00, 10:00, 16:00, 18:00. Przez cały tydzień możemy zyskiwać odpust zupełny dla naszych bliskich zmarłych. Warunkiem uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej, przyjęcie komunii świętej, modlitwa w intencjach Ojca świętego, nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych.
 5. Wypominki za zmarłych, codziennie (od 1 listopada) wraz z Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 17:30. Kartki na Wypominki wyłożone są z tyłu kościoła. Każda kartka posiada wypisane daty, w które będziemy modlić się za wymienionych zmarłych. Wypisane kartki wraz z dobrowolną ofiarą, prosimy składać na tacę lub
  w zakrystii.
 6. W tym tygodniu :
 • w czwartek – I czwartek miesiąca – modlitwa o nowe powołania oraz za powołanych z naszej parafii – adoracja od g. 1700
 • w piątek – I piątek miesiąca – Godzina Miłosierdzia wraz z koronką o godz. 15:00. Zachęcamy do wpisywania się na listę Strażników Godziny Miłosierdzia i pełnienia dyżuru modlitewnego w listopadzie. Nowa rozpiska czytania Dzienniczka siostry Faustyny wyłożona jest na stoliku z tyłu kościoła.
 • w sobotę – I sobotę miesiąca – nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca Maryi. Adoracja od godz. 6:30, następnie Msza św.
  o godz. 7:00.
 1. Spowiedź pierwszopiątkowa dla uczniów kl. 4, w piątek od godz. 15:30, w ramach Godziny Miłosierdzia. Komunia udzielana będzie na zakończenie Godziny Miłosierdzia.

 

 

 

 1. Odwiedziny chorych: ks. Proboszcz w piątek. Ks. Piotr w sobotę. Rozpoczęcie od godz. 9:00.
 2. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu tylko w  czwartek (we wtorek i sobotę kancelaria nieczynna).
 3. Nauki przed Chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę, o godz. 19:00,
  w kościele.
 4. Zmiana tajemnic Żywego Różańca, w przyszłą niedzielę o godz. 8:30.
 5. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła mieszkańcom ul. Zgorzeleckiej nry nieparzyste. Msza św. w ich intencji zostanie odprawiona w czwartek – 3 listopada,
  o godz. 7:00.  O posprzątanie świątyni w najbliższą sobotę prosimy mieszkańców ul. Zgorzeleckiej nry parzyste.
 6. W sklepiku parafialnym do kupienia prasa katolicka: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Mały Gość” dla dzieci. Dostępne też są dewocjonalia oraz kalendarze na przyszły rok.
 7. W niedzielę 6 listopada, odbędzie się pierwsze modlitewne spotkanie dla emigrantów z Ukrainy. To spotkanie będzie miało miejsce w kościele Wniebowzięcia NMP w Żarach, ul. 11 Listopada 30. Początek spotkania – godz. 14.30. Celem spotkania będzie zorganizowanie duszpasterstwa w języku ukraińskim dla osób przybyłych z Ukrainy. Prosimy o przekazanie tej informacji zainteresowanym.