XXXI Niedziela zwykła – 31.10.2021 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE  – niedziela 31.10.2021 r.

 

 1. Dziękujemy wszystkim za udział i pomoc w organizacji i przeżyciu uroczystości poświęcenia  naszego kościoła. Dziękujemy za posprzątanie salek parafialnych i kościoła, za upieczone ciasta, za pełnione funkcje w czasie uroczystości, scholi i panu organiście za śpiew, panu kościelnemu za wszystkie prace i długie godziny poświęcone przygotowaniom. Dziękujemy rodzicom, młodzieży do bierzmowania i dzieciom. Dziękujemy za ofiarowane dary ołtarza od grup parafialnych i osób indywidualnych. Grupy parafialne ufundowały nową monstrancję do wystawienia Najświętszego. Sakramentu.  Za wszelki wkład i uczynione dobro, niech Pan Bóg  wszystkim błogosławi.
 2. Zakończyliśmy Tydzień Misyjny. Z tej okazji w naszej parafii gościmy dzisiaj ks. Andrzeja Pasia, ze Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”, który przez całą niedzielę głosi homilię podczas wszystkich Mszy św.
 3. Zakończenie nabożeństw różańcowych dzisiaj, o godz. 17.30. Dziękujemy za wspólną modlitwę przez cały październik.
 4. W poniedziałek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00, 8:30, 10:00 i 18:00 (nie ma Mszy św. o godz. 11.30
  i 13:00) Msza św. na cmentarzu komunalnym w Żarach, o godz. 12:00. Przypominamy, że jest to święto nakazane i mamy obowiązek uczestniczyć w tym dniu w Eucharystii.
 5. We wtorek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. w tym dniu o godz.: 7:00, 10:00, 16:00, 18:00. Przez cały tydzień możemy zyskiwać odpust zupełny dla naszych bliskich zmarłych. Warunkiem uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej, przyjęcie komunii świętej, modlitwa w intencjach Ojca świętego, nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych.
 1. Wypominki za zmarłych, codziennie (od 1 listopada) wraz z Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 17:30. Kartki na Wypominki zostały wyłożone z tyłu kościoła. Każda kartka posiada wypisane daty, w które będziemy modlić się za wymienionych zmarłych. Wypisane kartki wraz z dobrowolną ofiarą, prosimy składać na tacę lub w zakrystii.
 2. W tym tygodniu przeżywać dodatkowo będziemy:
 • we wtorek – wspólne czytanie Dzienniczka siostry Faustyny, po Mszy św. wieczornej. Nowa rozpiska na listopad jest wyłożona na stoliku.
 • w czwartek – I czwartek miesiąca – modlitwa o nowe powołania oraz za powołanych z naszej parafii – adoracja od g. 1700
 • w piątek – I piątek miesiąca – Godzina Miłosierdzia wraz z koronką o godz. 1500. Zachęcamy do wpisywania się na listę Strażników Godziny Miłosierdzia i pełnienia dyżuru modlitewnego w tym miesiącu. Msza św. za listopadowych Strażników zostanie odprawiona 16 listopada o godz. 18:00.
 • w sobotę – I sobotę miesiąca – nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca Maryi. Adoracja od godz. 6:30, następnie Msza św. o godz. 7:00.
 1. Spowiedź pierwszopiątkowa dla dzieci klas 4 od godz. 16:30 (wg rozpiski podanej przez katechetów w szkole)
 2. Odwiedziny chorych: ks. Proboszcz w piątek. Ks. Piotr w sobotę. Rozpoczęcie od godz. 9:00.
 3. Zmiana tajemnic Żywego Różańca, w przyszłą niedzielę o godz. 8:30.
 4. O posprzątanie świątyni w przyszłą sobotę prosimy mieszkańców ul. Witosa.
 5. Zapraszamy do sklepiku parafialnego. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”,  „Niedzieli” i „Małego Gościa” dla dzieci. W Gościu Niedzielnym znajdziemy artykuł o konsekracji naszego kościoła.
 6. Parafia św. Józefa w Żarach, zaprasza na pielgrzymkę mężczyzn do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu – 13 listopada. Koszt 100 (zawiera przejazd, zwiedzanie skarbca, obiad. Szczegóły na plakatach.