XXXIII Niedziela Zwykła – 13.11.2022 r.

Niedziela – 13.11.2022 r.

1. Dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek dla chrześcijan na Ukrainie.
  2. Wypominki za zmarłych codziennie o godz. 17:30. Kartki na Wypominki wyłożone są z tyłu kościoła. Wypisane kartki wraz z dobrowolną ofiarą, prosimy składać na tacę lub w zakrystii.
  3. W tym tygodniu :
  • we wtorek – Msza św. w intencji Strażników Godziny Miłosierdzia i ich rodzin o godz. 18:00. Po Eucharystii wspólne czytanie Dzienniczka siostry Faustyny.
  • w środę – 16 listopada dzień Matki Bożej Ostrobramskiej – Matki Miłosierdzia. Wypominki tego dnia odprawimy przed ołtarzem Matki Bożej Miłosierdzia.
  • w czwartek – adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 17:00
  • w piątek – Godzina Miłosierdzia wraz z koronką o godz. 15:00
  1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania, z klas 7 i 8. Do wyboru jeden dzień w tym tygodniu: środa lub czwartek lub piątek. Spotkanie o godz. 18:45 (po skończonej Mszy św. wieczornej).
  2. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w czwartek i sobotę (we wtorek kancelaria nieczynna).
  3. O posprzątanie świątyni w najbliższą sobotę prosimy mieszkańców ul. Górnośląskiej i Kolejowej.
  4. W sklepiku parafialnym do kupienia prasa katolicka: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Mały Gość” dla dzieci. Dostępne też są dewocjonalia oraz kalendarze na przyszły rok.
  5. Za tydzień III niedziela miesiąca i możliwość złożenia w zakrystii ofiary, w ramach Grona Wspierających Ubogich, którą prowadzi nasz Parafialny Zespół Caritas.
  6. W przyszłą niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – patronalne święto naszego Seminarium Duchownego. Będziemy modlić się za kandydatów do kapłaństwa oraz o nowe powołania. Po wszystkich Mszach zbiórka do puszek na Seminarium.
  7. Kurs przedmałżeński odbędzie się w parafii Wniebowzięcia NMP w Żarach, w dniach od 21 do 26 listopada. Spotkania codziennie o g. 18:45 w kościele.