XXXIII Niedziela Zwykła – 19.11.2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

niedziela – 19.11.2023 r.

 

 1. Dzisiaj III niedziela miesiąca i możliwość złożenia w zakrystii ofiary, w ramach Grona Wspierających Ubogich, które prowadzi nasz Parafialny Zespół Caritas.
 2. Dziękujemy za ofiary złożone tydzień temu na tacę na utrzymanie naszego kościoła  i prowadzonych prac przy świątyni. Zebrano: 6952 zł.
 3. Wypominki za zmarłych codziennie o godz. 17:30. Kartki na Wypominki wyłożone są z tyłu kościoła. Wypisane kartki wraz z dobrowolną ofiarą, prosimy składać na tacę lub w zakrystii.
 4. W tym tygodniu :
 • w czwartek – adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 17:00
 • w piątek – Godzina Miłosierdzia wraz z koronką o godz. 15:00
 • w sobotę – nabożeństwo medjugorskie do Królowej Pokoju, adoracja i różaniec w int. pokoju na świecie, o godz. 17:00.
 1. Uczestników rekolekcji maryjnych ODDANIE33 zapraszamy na Msze św. dziękczynną w sobotę 25 listopada o godz. 18:00. Po Mszy św. rozdanie pamiątek. Jako wyraz naszej wdzięczności będziemy mogli złożyć przed obrazem Matki Bożej różę. Róże będą dostępne tego dnia w sklepiku parafialnym w cenie 3 zł.
 2. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła mieszkańcom ul. Zgorzeleckiej nry parzyste. Msza św. w ich intencji zostanie odprawiona 20 grudnia o godz. 18:00. O posprzątanie świątyni w najbliższą sobotę prosimy mieszkańców ul. Komuny Paryskiej, Bukowa i oś. Kronopolu.
 3. W sklepiku parafialnym do kupienia prasa katolicka: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Mały Gość” dla dzieci. Dostępne też są dewocjonalia oraz kalendarze na przyszły rok.
 4. W przyszłą niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – patronalne święto naszego Seminarium Duchownego. Będziemy modlić się za kandydatów do kapłaństwa. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Seminarium.
 5. Kurs przedmałżeński odbędzie się w parafii Wniebowzięcia NMP w Żarach od 27 listopada do 2 grudnia. Nauki codziennie o godz. 18:45.
 6. Jesienne warsztaty wokalne z muzyki liturgicznej odbędą się w dniach 1-3 grudnia 2023r., w Gminnym Ośrodku Kultury w Lipinkach Łużyckich.  Zainteresowane osoby odsyłamy do plakatu wywieszonego w gablocie.
 7. Przed ołtarzem stoi wywieszony ornat. Osoby zainteresowane ufundowaniem ornatu, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii. Koszt ornatu 2200 zł.