XXXIV tydzień zwykły – 26.11.2023 r.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

niedziela – 26.11.2023 r.

Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata to patronalne święto naszego Seminarium Duchownego. Pamiętajmy o modlitwie za przygotowujących się do kapłaństwa oraz prośmy o nowe powołania. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Seminarium Duchowne.

1. Wypominki za zmarłych do czwartku o godz. 17:30.
  2. W tym tygodniu :
  • w czwartek – adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 17:00
  • w piątek – I piątek miesiąca – Godzina Miłosierdzia wraz z koronką o godz. 1500.
  • w sobotę – I sobota miesiąca – nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca Maryi. Adoracja od godz. 6:30, następnie Msza św. o godz. 7:00
  1. Spowiedź pierwszopiątkowa dla uczniów kl. 4, w piątek od godz. 15:30, w ramach Godziny Miłosierdzia. Komunia udzielana będzie na zakończenie Godziny Miłosierdzia.
  2. Odwiedziny chorych: ks. Proboszcz w piątek, ks. Piotr w sobotę. Rozpoczęcie od godz. 9:00.
  3. Zmiana tajemnic Żywego Różańca, w przyszłą niedzielę o godz. 8:30.
  4. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza przy wyjściu z kościoła świece na stół wigilijny (mała świeca – 10 zł, duża – 20zł).
  5. O posprzątanie świątyni w najbliższą sobotę prosimy mieszkańców Górnośląskiej i Kolejowej.
  6. Zapraszamy do sklepiku parafialnego. Dostępne są kalendarze na przyszły rok, kartki świąteczne, lampiony na roraty i medaliki dla klas 3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i „Małego Gościa” dla dzieci.
  7. Kurs przedmałżeński rozpoczyna się dzisiaj w parafii Wniebowzięcia NMP w Żarach. Nauki codziennie o godz. 18:45.
  8. Nauki przed chrztem dla rodziców i chrzestnych, w najbliższą sobotę o godz. 19:00, w kościele.
  9. Znaleziono w naszym kościele aparat słuchowy. Zainteresowaną osobę prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.