Zesłanie Ducha Świętego – 09.06.2019

 1. Dzisiejsza uroczystość kończy Okres Wielkanocny i czas przyjmowania Komunii świętej wielkanocnej.
 2. Serdecznie zapraszamy wszystkie rodziny i małżeństwa do uczestnictwa w pierwszym żarskim Marszu dla Życia i Rodziny, który rozpocznie się dzisiaj o godz. 14.00 przy kościele NSPJ. Następnie przejdzie ulicami naszego miasta i powróci do kościoła NSPJ, gdzie na zakończenie zostanie odprawiona Msza św. w intencji rodzin.
 3. Po każdej Mszy świętej przy wyjściu z kościoła odbywa się zbiórka do puszek na wsparcie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i innych uczelni katolickich.
 4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych. W dni powszednie będą one sprawowane po Mszy wieczornej, w niedziele i święta o 17.30.
 5. W poniedziałek przypada święto NMP, Matki Kościoła, a w czwartek Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 6. Kandydatów do bierzmowania z klas VII zapraszamy na spotkanie formacyjne w środę po nabożeństwie czerwcowym.
 7. W czwartek, 13.06, zapraszamy po Mszy wieczornej na nabożeństwo czerwcowe wraz z modlitwami fatimskimi i procesją z figurą Matki Bożej dookoła kościoła.
 8. W niedzielę 16 czerwca odbędą się uroczystości odpustowe w Sanktuarium Matki Bożej w Rokitnie. Jest to także zakończenie Roku Jubileuszowego związanego z 350-letnią obecnością w Rokitnie obrazu Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej. Organizowany jest wyjazd autokarowy z naszego dekanatu na to wyjątkowe wydarzenie. Wyjazd spod kościoła o godz. 7.45. Koszt wyjazdu wynosi 30 zł. Zapisy w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.
 9. W niedzielę, 16 czerwca przypada VII rocznica święceń biskupich biskupa Tadeusza Lityńskiego. Otoczmy modlitwą pasterza naszej diecezji, wypraszając potrzebne łaski w posłudze duszpasterskiej.
 10. Młodzież naszej parafii, szczególnie tych, którzy przyjęli w tym roku sakrament bierzmowania, zapraszamy do udziału w Diecezjalnych Dniach Młodzieży, które odbędą się w sobotę 15 czerwca w Rokitnie. Jest to radosne wydarzenie, które może pomóc młodemu człowiekowi obudzić entuzjazm wiary przez spotkanie w grupie, która wyznaje te same chrześcijańskie wartości. Koszt udziału to 30 zł. Zapisy w zakrystii.
 11. Za tydzień przypada III niedziela miesiąca. W zakrystii będzie istniała możliwość złożenia ofiary w ramach Grona Wspierających Ubogich.
 12. Dziękujemy jednej osobie za posprzątanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę. O posprzątanie świątyni w najbliższą sobotę, prosimy mieszkańców ul. Męczenników Oświęcimskich 2 – 12 (numery parzyste)
 13. Zapraszamy do sklepiku parafialnego. Szczególnie polecamy ciekawe książki, modlitewniki, dewocjonalia. Zapraszamy również do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.