Zesłanie Ducha Świętego – 23.05.2021

 1. Dzisiejsza uroczystość kończy Okres Wielkanocny. Komunię wielkanocną możemy przyjąć do przyszłej niedzieli.
 2. Przez cały maj zapraszamy na nabożeństwa majowe o godz. 17.30.
 3. W poniedziałek obchodzimy święto NMP Matki Kościoła.
 4. We wtorek zapraszamy na nabożeństwo medziugorskie i modlitwę do Królowej Pokoju na godz. 17.00, a po Mszy wieczornej wspólne czytanie Dzienniczka św. Faustyny.
 5. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 6. W piątek 28 maja przypada 40. rocznica śmierci sługi Bożego, kard. Stefana Wyszyńskiego. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00 w kościele NSPJ w Żarach pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego, po której nastąpi złożenie kwiatów przy obelisku upamiętniającym Prymasa Tysiąclecia.
 7. W piątek o 15.00 Godzina Miłosierdzia z koronką do Miłosierdzia Bożego.
 8. W sobotę dzieci z klas III Szkoły Podstawowej nr 5 przystąpią do I Komunii świętej. Uroczystość odbędzie się o godz. 10.00 dla klasy 3a, o 12.00 dla klasy 3b. Spowiedź dla dzieci i rodziców w piątek po Mszy wieczornej.
 9. Za tydzień w niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.
 10. Zapraszamy do udziału w II Żarskim Marszu dla Życia i Rodziny w niedzielę 30 maja, który rozpocznie się Mszą św. o godzinie 13.00 w kościele Miłosierdzia Bożego w Żarach. Po Mszy św. przemarsz do parku miejskiego, gdzie odbędzie się piknik rodzinny.
 11. O posprzątanie kościoła w najbliższą sobotę prosimy rodziców dzieci przystępujących do I Komunii.
 12. Zapraszamy do sklepiku parafialnego. Zachęcamy do lektury najnowszych wydań prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” oraz „Małego Gościa” dla dzieci.